Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Browsing Category

Mjedisi

Ndoti ajrin, procedohet penalisht një 49 vjeçar

Policia e Shtetit njofton se është proceduar penalisht një 49-vjeçar, për veprën penale “Ndotja e ajrit”. “Në vijim të kontrolleve për parandalimin e krimeve mjedisore, specialistët e Komisariatit të Policisë Krujë proceduan penalisht…

Banka Credins mbështet nismën “Ballkonet e Gjelbra”

Credins Bank i është bashkuar projektit #BallkonetEGjelbra në kryeqytet iniciuar nga Green Home Tirana dhe Bashkia Tiranë. Ky projekt vijon sot si një alternativë e shkëlqyer për të shijuar një atmosfertë të gjelbërt mes lulesh e bimësh.…

Dita e Mjedisit e gjen Kosovën me ndotje

Edhe këtë vit, Dita e Mjedisit e gjen Kosovën me ndotje të mëdha për sa i përket ndotjes së ambjentit në përgjithësi. Aksione e veprime të shumta po ndërmerren për të ngritur vetëdijen qytetare, megjithatë mesa duket duhen veprime…

“Greqia pa mbetje plastike” – Ministri nis fushatën

Ministri Grek i Mjedisit dhe Energjisë ka nisur një fushatë slogani i së cilës është “Greqia pa mbetje plastike”, duke mbërritur me një grup vullnetarësh në një plazh në vend për ta pastruar atë. “Ne po ecim përpara me projekte mbi…