Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Browsing Category

News

Anulohen lejet për dy HEC-et mbi Osum

Agjencia Kombëtare e Mjedisit ka shpallur akt të pavlefshëm Vendimin e “Vlerësimit të ndikimit në mjedis” ose ndryshe lejen mjedisore për ndërtimin e dy hidrocentraleve në Skrapar, e miratuar në datën 26 mars të vitit 2015. Shpallja e…

TAP starts work on micro tunnel in Albania

The Trans Adriatic Pipeline (TAP), organized a ceremony on Feb.12 to mark the start of works for the 1.5-kilometer micro-tunnel, which will connect the east and the west segments of the pipeline in Albania, said a message from TAP AG…

Arabia Saudite e gatshme të ulë prodhimin e naftës

Çmimet e naftës i janë rikthyer fitimeve, duke zgjeruar fitimet e sesionit të kaluar, për shkak të dollarit të dobët dhe komenteve të Arabisë Saudite, që deklaroi se marrëveshja e OPEC për uljen e prodhimit do të vazhdojë derisa kërkesa të…

OSHEE nën akuzë për skemën e mbifaturimit

Kompania publike e shpërndarjes së energjisë elektrike OSHEE, është nën hetim nga prokuroria për akuzat se mbifaturon një pjesë të klientëve të saj, duke i krijuar mundësi vetes të ulë artificialisht nivelin e humbjeve në rrjet. Fatos…

MB merr tenderat e karburantit, pervec …

Me nje vendim te djeshem te paralajmeruar, qeveria vendosi krijimin e Agjencise se Blerjeve të Përqendruara, në varësi të ministrit të Brendshëm. Kjo agjenci do te kete si mision kryerjen e procedurave të prokurimit të fondeve buxhetore…

TAP nis hapjen e mikro-tunelit në Skrapar

Gazsjellësi Trans Adriatik, TAP, organizoi në Çorovodë ceremoninë e fillimit të punimeve për hapjen e mikro-tunelit prej 1.5 kilometrash, i cili do të bashkojë segmentin lindor me atë perëndimor të gazsjellësit në Shqipëri. Të pranishëm në…

Rriten Brent dhe WTI

Çmimet e naftës shënuan një rritje mbi 1 për qind mëngjesin e ditës së sotme, duke i thelluar rritjet në krahasim me sesionin e mëparshëm. Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, shënuan një rritje me 84 cent ose me…

Bordi i KEK-ut merr vendimin për pagat

Çështja e rritjes së pagave për punëtorët e KEK-ut ishte shkas i protestës të organizuar të enjten nga sindikalistët e kësaj korporate. Pas kësaj proteste, kjo sindikatë e re e KEK-ut, ka paralajmëruar një grevë e cila do të fillojë nga…