Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Browsing Category

Hidrokarbure

OPEC, 1,5 milionë fuçi nafte më pak në ditë

OPEC mbështet shkurtimin e prodhimit të naftës me 1,5 milion fuçi në ditë në tremujorin e dytë të vitit 2020, si një mënyrë për të mbështetur çmimet që janë goditur nga shpërthimi i koronavirusit. OPEC e mori këtë vendim, duke pritur që…

Koronavirusi prek çmimet e karburanteve në Kosovë

Epidemia e koronavirusit ka prekur shumë vende nëpër botë. Ky virus që po cilësohet si një ndër më vdekjeprurësit, ka shkaktuar vdekjen e mijërave personave nëpër gjithë botën. Më shumë janë prekur vendet aziatike, kurse as shtetet…

Çmimet e naftës shënojnë rritje

Çmimet e naftës shënuan rritje edhe mëngjesin e kësaj të premte. Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rritën me 20 cent ose me 0.39 për qind dhe u tregtuan me 52.06 dollarë amerikanë për fuçi.…

Çmimet e naftës shënojnë rritje

Çmimet e naftës shënuan rritje edhe mëngjesin e kësaj të mërkure. Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rritën me 20 cent ose me 0.39 për qind dhe u tregtuan me 52.06 dollarë amerikanë për fuçi.…

Çmimet e naftës rriten mbi 4 për qind në bursë

Çmimet e naftës avancuan mbi 4 për qind, mëngjesin e ditës së sotme. Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rritën m e2.24 dollarë amerikanë ose me 4.5 për qind dhe u tregtuan me 51.91 dollarë amerikanë…

Çmimet e karburanteve në vend ulen me 6-8 lekë për litër

Çmimet e tregtimit me pakicë të karburanteve kanë shënuar një rënie të lehtë gjatë ditëve të fundit, me 6-8 lekë për litër. Në pikat e shitjes së Katrati, operatori më i madh i tregtimit të pakicës dhe shumicës së karburanteve, një litër…

Çmimet e naftës shënojnë rënie

Çmimet e naftës shënuan rënie mëngjesin e kësaj të enjteje. Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, ranë me 60 cent dhe u tregtuan me 52.83 dollarë amerikanë për fuçi. Ndërsa treguesit referencë për…

Nafta tregëtohet në rënie

Çmimet e naftës shënuan rënie mëngjesin e kësaj të enjteje. Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, ranë me 60 cent dhe u tregtuan me 52.83 dollarë amerikanë për fuçi. Ndërsa treguesit referencë për…

BE zgjeron sanksionet kundër Turqisë

BE ka zgjeruar sanksionet kundër Turqisë për operacionet e saj të shpimit në zonën ekskluzive ekonomike të Republikës së Qipros, thuhet në Gazetën Zyrtare të BE-së. Sanksionet u vendosën për nënkryetarin dhe kreun e departamentit të…