Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...

Qeveria jep 560 milionë lekë për naftëtarët e Ballshit

Qeveria ka vendosur të ndihmojë me 560 milionë lekë naftëtarët e Ballshit, pasi këta të fundit mbyllën grevën disa javore dhe pranuan të hynin në diskutime me kryeministrin Edi Rama.

Drejtoresha e Buxhetit në Ministrinë e Financave, Mimoza Dhëmbi ka bërë me dije se 560 mln lekë do shkojnë për pagesën e naftëtarëve.

Naftëtarët e Ballshit qëndruan për ditë me radhë në grevë urie, ku fillimisht ishin burrat më pas ato u zëvendësuan me gratë deri në momentin që ato ranë dakord që të pranojnë ofertën e shefit të qeverisë dhe për pagat e tjera do i drejtohen Strasburgut.

Top Channel, 13.11.2020