Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Browsing Category

Hidrokarbure

Gazi, një sektor në rindërtim

Gazsjellësi TAP është kthyer në busullën që po ndjekin politikat e qeverisë për të rindërtuar një sektor si ai i gazit. Vetë Trans Adriatik Pipeline ka avancuar sipas programit, ndoshta dhe më mirë te punimet në terren, ndërkohë që ne, jemi…

Ndalohet Anna, grabitësja e karburanteve të Fierit

Policia e Fierit zbardh dhe dokumenton vjedhjen e 1 karburanti dhe tentativën për vjedhje të 2 karburanteve të tjerë. Ndalohet autorja, identifikohet dhe shpallet në kërkim bashkëpunëtori i saj. Sekuestrohet arma me të cilën autorët…

Shpërthejnë tubat e gazit në një banesë në Finiq

Një banesë është përfshirë nga flakët në Bashkinë Finiq, në Sarandë. Ngjarja kë ndodhur rreth orës 20:00 të së shtunës, në një apartament në katin e katërt të një pallati në zonën e quajtur “SMT”. Shkak për zjarri dyshohet se është bërë…

Nafta, java mbyllet me fitime

Çmimet e naftës po qëndrojnë në rritje gjatë sesionit të fundit të kësaj jave, por pritet të publikojnë humbje për të gjithë javën, për shkak të shqetësimeve që kanë të bëjnë me mbifurnizimin dhe mundësive për ngadalësimin e kërkesës, si…

Rritet kërkesa për naftë dhe benzinë në SHBA

Çmimet e naftës po qendrojnë në rënie gjatë sesionit të sotëm, për shkak të të dhënave që treguan një kërkesë të fortë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, që është konsumatori më i madh në botë i karburanteve. Nafta Brent e Londrës po…

Nafta shënon rritje të lehtë

Nafta e papërpunuar është duke u tregtuar në nivelin 67.67 dollarë për fuçi, që shënon një ngritje të lehtë. Ky çmim u ndikua nga fitimet e mëhershme pasi tregu u përpoq të zgjedhë ndërmjet kërkesës për benzinë në Shtetet e Bashkuara të…

BE nis bisedimet për tranzitin e gazit Rusi-Ukrainë

Gjermania po kryeson hapjen e bisedimeve të ndërmjetësuara nga BE-ja midis Rusisë dhe Ukrainës për tranzitin e ardhshëm të gazit rus përmes Ukrainës. Ministri gjerman i Ekonomisë Peter Altmaier u takua me ministrin e Jashtëm të Rusisë,…