Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Browsing Category

Hidrokarbure

Nafta e nis javën në rënie

Çmimet e naftës shënuan rënie këtë fillim jave. Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, ranë me 20 cent dheu tregtuan me 61.71 dollarë amerikanë për fuçi. Ndërsa treguesit referencë për naftën e…

Grupi Kastrati synon zgjerimin në rajon

Flet Zëvendëspresidenti i “Kastrati Group”, z. Leonard Kastrati Një biznes që nisi nga tregtimi i naftës, sot është kthyer në më të madhin në vend sipas qarkullimit vjetor dhe është në zgjerim të vazhdueshëm. Grupi Kastrati është i…

Doganat bllokojnë 1.6 milionë litra gaz

Drejtoria e Përgjithshme e Doganave ka bllokuar një sasi prej 1.6 milion litra gaz të lëngshëm për arsye se subjekti që i tregtonte kishte mangësi dhe detyrime fiskale. Kreu i drejtorisë së Doganave, Arlind Gjokuta tha se dëmi është 350…

Nafta e fillon ditën në rënie

Çmimet e naftës shënuan rënie edhe mëngjesin e kësaj të enjteje. Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, ranë me 9 cent dhe u tregtuan me 62.30 dollarë amerikanë për fuçi. Ndërsa treguesit referencë për…

Nafta vazhdon rënien në tregjet ndërkombëtare

Gjatë orëve të para të sesionit të sotëm, çmimet e naftës në tregjet ndërkombëtare janë regjistruar në rënie. Në këtë rubrikë ju njohim me ndryshimin e çmimit të naftës në tregjet ndërkombëtare dhe ju tregojmë çmimin real me shumicë, me të…

Brent tregtohet në rënie

Çmimet e naftës shënuan rënie mëngjesin e kësaj të marte. Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, ranë me 0.52 për qind, dhe u tregtuan me 64.43 dollarë amerikanë për fuçi. Treguesit referencë për naftën…