Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Browsing Category

Elektroenergjetika

Ambasada Amerikane nxjerr në ankand makina e gjeneratorë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë do të zhvillojë sot një ankand online për shitjen e tre automjeteve, 11 gjeneratorëve elektrikë dhe një piruni për ngarkimin dhe shkarkimin e mallrave. Regjistrimi për ankandin online është…

KEDS investon në 12 fshatra të Podujevës

Janë 12  fshatra rreth zonës së Orllanit të Podujevës që kanë përfituar rrejt të ri energjetik të Tensionit të Lartë dhe  furnizim stabil me rrymë nga investimi i KEDS-it, me projektin e përfunduar “10 kV Orllani”. Ky projekt që rrjedh nga…

Duhet ulur çmimi i energjisë elektrike?

Ka afro katër vjet që çmimi i energjisë elektrike tek ne nuk ndryshon. Ndryshimi i fundit, me rritje të çmimit edhe për familjarët, ndodhi në 30 dhjetor 2014. Vendimi ishte i drejtë, pse humbjet në rrjet ishin të mëdha, sistemi energjetik…

Gjirokastër, blackout në sezon turistik

Pjesa muzeale e qytetit, përfshirë edhe disa lagje si Varrosh, Partizani, Granicë, Mecite, Palorto, Pazari i Vjetër, dje prej orës 12:00 kanë qënë pa energjie elektrike. Shkak dyshohet se është bërë një remont në një kabull të tensionit të…

Sekseri i CEZ, Nue Kalaj kandidon për Haradinajn

Nue Kalaj është personazhi më i dëgjuar në opinionin publik që prej nisjes së hetimit për skandalin e privatizimit të OSSH te kompania çeke e CEZ në vitin 2009, marrëveshje e firmosur nga qeveria "Berisha". Ai cilësohet si njeriu kyç që ka…