Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Browsing Category

Rajoni

Dita e Mjedisit e gjen Kosovën me ndotje

Edhe këtë vit, Dita e Mjedisit e gjen Kosovën me ndotje të mëdha për sa i përket ndotjes së ambjentit në përgjithësi. Aksione e veprime të shumta po ndërmerren për të ngritur vetëdijen qytetare, megjithatë mesa duket duhen veprime…

​Pesë punëtorë të KEK-ut me COVID-19

Pas testeve të bëra për COVID-19 kanë rezultuar pozitivë edhe pesë punëtorë të Korporatës Energjetike të Kosovës. Lajmi është bërë i ditur nga vetë KEK-u, sipas së cilës tash do të fillojë gjurmimi i kontakteve dhe do të dërgohen…