Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Browsing Tag

wti–

Nafta zgjeron humbjet

Çmimet e naftës po qëndrojnë në rënie gjatë sesionit të sotëm, për shkak të forcimit të dollarit amerikan dhe pritshmërive për një rritje të mëtejshme të prodhimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Nafta Bruto amerikane po tregtohet në…

Arabia Saudite e gatshme të ulë prodhimin e naftës

Çmimet e naftës i janë rikthyer fitimeve, duke zgjeruar fitimet e sesionit të kaluar, për shkak të dollarit të dobët dhe komenteve të Arabisë Saudite, që deklaroi se marrëveshja e OPEC për uljen e prodhimit do të vazhdojë derisa kërkesa të…

Rriten Brent dhe WTI

Çmimet e naftës shënuan një rritje mbi 1 për qind mëngjesin e ditës së sotme, duke i thelluar rritjet në krahasim me sesionin e mëparshëm. Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, shënuan një rritje me 84 cent ose me…

Nafta rritet ndjeshëm

Nafta është rritur ndjeshëm në sesionin e parë të kësaj jave, duke rikuperuar një pjesë të humbjeve të javës së kaluar. Rritja e çmimeve vjen për shkak të stabilizimit të tregut të aksioneve. Nafta Brent e Londrës po tregtohet në rreth…

Rriten Brent dhe WTI

Çmimet e naftës u rritën me 1 për qind mëngjesin e kësaj të hëne, duke rikuperuar kështu humbjet e shënuara gjatë javës së kaluar. Treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, avancuan me 75 cent ose me 1.2 për qind,…

Nafta në nivelin minimal 6-javor

Çmimet e naftës po qëndrojnë në rënie edhe në sesionin e sotëm, duke prekur njëkohësisht nivelin më të ulët në 6 javët e fundit. Të dhënat e publikuara treguan se, prodhimi i naftës në SHBA preku një nivel të ri rekord, ndërsa tubacioni në…

Rriten çmimet e naftës

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 51 cent dhe u tregtuan me 63.89 dollarë amerikanë për fuçi. Treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rritën me 59 cent dhe u tregtuan me…

Nafta, java fillon në rënie

Nafta e filloi javën në rënie, duke prekur edhe nivelin më të ulët në 1 muaj, pasi rritja e prodhimit në SHBA dhe një treg fizik i dobët kanë shtuar presionin mbi çmimet. Të dhënat pozitive mbi punësimin dhe rritja e shpejtë e pagave,…

Nafta sot

Rritja minimale e çmimeve të naftës në tregjet ndërkombëtare gjatë sesionit të kaluar është reflektuar edhe në tregun vendas gjatë sesionit të sotëm, paçka se rënia e dollarit amerikan kundrejt lekut ka zbehur ndjeshëm impaktin në tregun…

Nafta, sesioni i tretë në rënie

Çmimet e naftës po qendrojnë në rënie edhe në sesionin e sotëm, duke publikuar humbje për të katërtën ditë me radhë. Të dhënat e industrisë treguan se, rezervat e naftës në SHBA u rritën më shumë se parashikimet e analistëve, gjatë javës së…