Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Browsing Category

Rajoni

Trepça, pagat e prapambetura pritet të kalojnë nesër

Kryetari i Bordit të Trepçës, Ardian Syla, në një prononcim për Telegrafin ka thënë se janë duke pritur alokimin e mjeteve nga buxheti i Kosovës në xhirollogarinë e Trepçës. Syla tha se mjetet financiare pritet që të transferohen në…

Putin përuron stacionet e energjisë në Krime

Presidenti Vladimir Putin,përuroi dy stacione të reja të energjisë në Krime të hënën, pasi fluturonte në gadishullin e Detit të Zi për të festuar përvjetorin e pestë të aneksimit rus, nga Ukraina. Stacionet e energjisë, në qytetet e…

Kosova dhe Bashkimi Europian diskutojnë për energjinë

Zyrtarët nga Kosova dhe Komisioni Evropian u takuan në Prishtinë për të diskutuar zhvillimet gjatë vitit të kaluar në fushat e Energjisë, Mjedisit, Klimës, Transportit dhe Zhvillimit Rajonal. Diskutimi u mbajt në kuadër të Marrëveshjes së…

Punëtorët e KEK-ut kundër ligjit për pagat

Sindikata e punëtorëve të Korporatës Energjetike të Kosovës, nuk është takuar me asnjë deputet të Kuvendit të Kosovës, për të diskutuar rreth Ligjit për Paga. Ky ligj, si i tillë, nuk e rregullon si duhet pagën e këtyre punëtorëve, andaj…

VV denoncon punësimet partiake në Termokos

Sot, Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje! në Prishtinë përmes një konference për media të mbajtur para objektit të Ndërmarrjes Publike ‘Termokos’, denoncoi dukurinë e punësimeve familjare e partiake në këtë ndërmarrje. Sekretari i Qendrës së…