Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Browsing Tag

shell

“Shell” i jep dritën jeshile makinave elektrike

Royal Dutch Shell, që është operatori më i madh në botë për shpërndarjen e karburanteve, ka njoftuar dy lëvizje të reja, që hedhin dritë mbi planet e kompanisë për të ardhmen, por edhe për vetë të ardhmen e sektorit. Së pari, kompania ka…

Petromanas leaving Albania

The international oil exploration company Petromanas Energy has definitely closed its branch in Albania. On June 12, Petromanas Albania filed an official request at the National Business Center to liquidate its office in Albania.…

SHELL në prag të marrëveshjes për bllokun 4

Kompania SHELL, e cila po realizon operacionet e nxjerrjes së naftës në zonën e Beratit në tre puse, tani është në përfundim të negociatave me Agjencinë Kombëtare të Burimeve Natyrore për të arritur një marrëveshje hidrokarbure për Bllokun…

Ngecin negociatat për blloqet e naftës

Një vit e gjysmë pas shpalljes fituese të dy kompanive për zonat e lira të naftës në Shqipëri, duket se negociatat për të firmosur marrëveshjet e kërkimit nuk po ecin në rrugën e duhur. Drejtori i Hidrokarbureve Dritan…

Gjigandët e naftës në test

Gjigantë të naftës si Statoil, Shell dhe Chevron po eksperimentojnë me teknologji të ndryshme, nga dronat dhe projektet e çmimeve e deri te manaxhimi i të dhënave, për të ulur kostot dhe përballuar goditjen e çmimeve. Çmimet e naftës…

Rama: Marrëveshje me SHELL, me interes

Ka nisur sot kërkimi për naftë dhe gaz nga kompania SHELL në zonën Shpirag 3, ku janë zbuluar rezerva të konsiderueshme hidrokarburesh. Në ceremoninë e mbajtur me këtë rast Kryeministri Edi Rama tha se ky është një shembull për…

Gjiknuri: Zgjerimi i aktivitetit të Shell, lajm i mirë

Ministri i Industrisë dhe Energjetikës, Damian Gjiknuri e vlerësoi një lajm të mirë për Shqipërinë zgjerimin e aktivitetit të SHELL, ne një status që postoi në rrjetin social Facebook vetëm pak orë pas publikimit të lajmit se, kompania…

Shpirag, Petromanas shet aksionet tek Shell

Kompania Petromanas Energy Inc. ka njoftuar në 1 shkurt se ka hyrë në një marrëveshje shitblerjeje me Shell Upstream Albania B.V. (“Shell”), një degë që është tërësisht në pronësi të Royal Dutch Shell plc, sipas të cilit Shell ka rënë…

Dritë jeshile për Shell

Administrata e Presidentit Obama i dha kompanisë “Royal Dutch Shell” akses përfundimtar të rifillojë shpimet për naftë dhe gaz në mjedisin e brishtë të Oqeanit Arktik, për të parën herë që nga 2012-a. Departamenti i lejeve të brendshme…

Shell, investime shtesë në Shqipëri

Zbulimi i një zone naftëmbajtëse në qarkun e Beratit ka bërë që kompania Shell të rrisë investimet në vendin tonë. Drejtori i kësaj kompanie për Shqipërinë, thotë në një intervistë për TV SCAN se, në zonën e Shpiragut është zbuluar një…