Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Browsing Tag

shell

Statkraft dhe SHELL përfaqësohen në bordin e FIAA

Tre anëtarë të rinj i janë bashkuar Bordit të Shoqatës së Investitorëve të Huaj në Shqipëri (FIAA). Përmes një njoftimi për shtyp shoqata bëri me dije se anëtarët e rinj i përkasin tre kompanive kryesore të  huaja në vend përkatësisht,…

BHP do të largojë aktivet në SHBA

Gjiganti i energjisë Royal Dutch Shell dhe firma e manaxhimit të portofolit në SHBA, Blackstone, po bashkëpunojnë për një ofertë prej 10 miliardë dollarë për njësinë amerikane të përpunimit të naftës argjilore të BHP Billiton. Sipas…

Blloku 4, SHELL do nënshkruajë me Shqipërinë

U deshën rreth tre vite negociata që qeveria shqiptare dhe kompania SHELL të arrinin finalzimin e marrëveshjes hidrokarbure për Bllokun 4, firmosja e së cilës pritet të bëhet sot. Burime pranë kompanisë thanë për “Monitor” se tashmë janë…

SHELL vjen në Kosovë, marrëveshje me AL Petrol

Kompania më e madhe në botë për karburante “Shell”, sot në konferencë për media bëri zyrtarisht publike nënshkrimin e marrëveshjes së bashkëpunimit me kompaninë AL Petrol. Konkretisht rrjeti i AL Petrol do të riemërtohet në Shell gjatë…

“Shell” i jep dritën jeshile makinave elektrike

Royal Dutch Shell, që është operatori më i madh në botë për shpërndarjen e karburanteve, ka njoftuar dy lëvizje të reja, që hedhin dritë mbi planet e kompanisë për të ardhmen, por edhe për vetë të ardhmen e sektorit. Së pari, kompania ka…

Petromanas leaving Albania

The international oil exploration company Petromanas Energy has definitely closed its branch in Albania. On June 12, Petromanas Albania filed an official request at the National Business Center to liquidate its office in Albania.…

SHELL në prag të marrëveshjes për bllokun 4

Kompania SHELL, e cila po realizon operacionet e nxjerrjes së naftës në zonën e Beratit në tre puse, tani është në përfundim të negociatave me Agjencinë Kombëtare të Burimeve Natyrore për të arritur një marrëveshje hidrokarbure për Bllokun…