Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...

Shpërthen bombola e gazit, Digjet banesa në Lezhë

Një banesë është përfshirë nga flakët në fshatin Balldre të Lezhës, kur një e moshuar është asfiksuar nga tymi dhe është dërguar rëndë në spital.

Burime për Report Tv bëjnë me dije se shkak është bërë një bombol gazi që ndodhej në magazinën ngjitur banesës, ku përdorej për gatim. Forcat zjarrfikëse kanë bërë të mundur neutralizimin e flakëve të zjarrin e cila po përhapej me shpejtësi nga era e madhe.

E lënduara është dërguar ne urgjencë në spitalin rajonal të Lezhës, teksa nuk dihet ende gjendja e saj shëndetësore.

Shqiptarja.com  07.05.2020