Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Browsing Tag

vjedhje

Kontrolle nga OSHEE, 13 abonentë në shkelje

Njësia operacionale Task Forcë e OSHEE Tiranë zhvilloi disa kontrolle blic në dy ditët e fundit, bazuar mbi informacione të marra në rrugë operative mbi abonentë që vidhnin energjinë elektrike. Kontrollet janë ushtruar në zonat Laprakë,…

Kosovë, deputeti akuzohet për vjedhje energjie

Gjykata Themelore në Prishtinë, pas më shumë se pesë vjetësh, e ka konfirmuar aktakuzën ndaj deputetit të Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së dhe njëherësh pronarit të kompanisë “Elkos”, Ramiz Kelmendi, i akuzuar për vjedhje të…

Shkodër, procedohen 35 abonentë të OSHEE

Shkodër, 35 abonentë shoqërohen në polici për vjedhje të energjisë! Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE Sh.A), vijon kontrollet në terren ndaj konsumatorëve abuzues të energjisë elektrike, duke u përqendruar kryesisht te…

I vjedhin firmës 280 litra naftë, arrestohen

Dy punonjës të një firme në Maliq janë arrestuar duke transportuar një sasi nafte prej 280 litrash, të vjedhur nga vetë ata në firmën ku punonin. Policia bën me dije se në pranga ka rënë Julian Muçollaru 25 vjeç dhe Aleksandër Shkëmbi,…

OSHEE kallëzon 7 raste të vjedhjes së energjisë

Vjedhja e energjisë elektrike vijon edhe pse penalitetet ligjore janë forcuar së tepërmi tre vitet e fundit, pas aksionit masiv për ta çrrënjosur këtë fenomen. Një abonente nga Fieri kishte hequr metesin duke e fshehur atë, veprim i cili…

Tiranë, kapen hajdutët e naftës

Tre persona janë vënë në pranga nga Policia e Tiranës me akuzen e vjedhjes. Fatos Hasa, Roland Puleci dhe Sul Lami u kapën nga efektivët e Komisariatit nr. 1 në Tiranë teksa po vidhnin karburant në një mjet tip eskavator në fshatin…

Vrasje e vjedhje, emri i tmerrit të karburanteve

Zbardhen detaje të reja për grabitësin e karburanteve që u arrestua dje dhe emrin e tij të vërtetë. Sipas policisë Aleks Prifti 41 vjeç, lindur në Urën Vajgurore, Berat dhe banues në Tiranë ka grabitur me armë dhe dhunë, gjashtë pika në…

OSHEE bën apel: Denonconi abuzimet

OSHEE bën apel për denoncimin e abuzimeve me vjedhjen e energjisë elektrike. Më poshtë gjeni deklaratën e plotë të Operatorit të Shpërndarjes: Denonco vjedhjen e Energjise Elektrike dhe Korrupsionin Janë mbi 100 abonentë të…

Procedohen disa abonentë për vjedhje energjie

Vijojnë kontrollet për lidhjet e paligjshme të energjisë elektrike në të gjitha qytetet e vendit.  Konkretisht, nga kontrollet e OSHEE Burrel janë konstatuar abonentë që vidhnin energjinë elektrike, përmes ndërhyrjes në matës dhe lidhjes së…