Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Browsing Tag

punonjës

Punërorët e KEK marrin paga me rritje

Punëtorët e Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK), të premten i kanë marrë pagat me rritje, në shumë prej 100 eurove ashtu siç ishte premtuar. Rritjen e pagave e kanë konfirmuar drejtuesit e Sindikatës së Re të KEK-ut si dhe disa punëtorë…

Punonjësit ‘pushtojnë’ ambjentet e ARMO-s

Punonjësit e rafinerisë së naftës ARMO hynë sot me forcë në ambientet e uzinës, duke kërkuar nisjen e punës, sipas premtimit që ka bërë kompania e fundit që mori në administrim rafinerinë, Byllis Energji. Punonjësit kanë marrë në zotërim…

200 punonjës të rafinerisë dalin në protestë

Rreth 200 punonjës të Uzinës së Përpunimit të naftës në Ballsh dhe rafinerisë së naftës në Fier kanë dalë në protestë ditën e sotme duke protestuar për pagat që nuk kanë marrë. Protestuesit janë nisur në këmbë nga Fieri drejt Tiranës,…

Testimi i punonjësve të OSHEE do përmirësojë shërbimin

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka përfunduar testimin e rreth 600 punonjësve të nivelit teknik në Drejtorinë Rajonale të Tiranës. Brenda nëntorit ky proces do të përmbyllet edhe për punonjësit e nivelit menaxherial,…

Dhunuan punonjësit e HEC-it, një në pranga

Policia e Bulqizës ka zbardhur brenda 24 orësh dhunimin e punonjësve të një HEC-i në Valikardh, duke vënë në pranga një person dhe shpallur në kërkim tre të tjerë. Ndërkohë një nga punonjësit e dhunuar tregoi nga spitali sulmin ndaj HEC-it.…

Bulqizë, maskat dhunojnë punonjësit e HEC-it

Shtatë persona të armatosur dhe me maska kanë ushtruar dhunë fizike ndaj 6 punonjësve të HEC-it të Valikardhës në Bulqizë. Report Tv mëson se ngjarja e rëndë është shënuar pasditen e kësaj të marte, ndërsa policia e Bulqizës është nisur…

Lushnjë, godet punonjësin e OSHEE, arrestohet

Një 57-vjeçar është arrestuar ditën e sotme në Lushnjë pasi k goditur punonjësine  e OSHEE. Gëzim Koçiu, 57 vjeç, banues në Lushnje u arrestua në flagrancë nga policia pasi goditi për shkak të detyrës punonjësin 58 vjeçarë të OSHEE me…