Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Browsing Tag

problem

Tesla në telashe, tërheq 123 mijë makina

Telashet për Tesla e Elon Musk sapo kanë filluar. Kompania do të tërheqë nga tregu 123 mijë njësi të Modelit S për shkak të një defekti prodhimi. Kompania i ka bërë të ditur klientëve nëpërmjet një e-mail se, defekti është lokalizuar në…

Tenderi problematik i KEK-ut

Korporata Energjetike e Kosovës (KEK) ka më shumë se 24 muaj që nuk po mund ta mbyllë procesin e prokurimit për furnizim me klima industriale. Përfaqësues të kompanisë private “Primus Engineering” po e akuzojnë KEK-un për shumë parregullsi…

Apple ka probleme me baterinë e Iphone 8

Të paktën 8 incidente janë raportuar që kur Apple lançoi telefonat në 22 shtator. Në secilën prej këtyre rasteve problemi ka qenë i njëjtë me bateritë e telefonit të cilat fryheshin aq sa hapnin edhe kapakun e telefonit duke e bërë…

Zjarrfikësit: Problem bombolat e gazit

Zjarri që ra mbrëmjen e së martës në periferi të Tiranës u rrezikoi jetën disa efektivëve zjarrfikës. “Patëm një situatë në Kashar, një incident. Ishte ora 2 e mëngjesit dhe një zjarr i fuqishëm rrezikonte banesat. Flakët u kthyen nga…

Greqi, problem vjedhja e energjisë

Korporata Elektroenergjetike greke “DEI” ka shprehur shqetësimin e saj lidhur me shtimin e rasteve të vjedhjes së energjisë elektrike në vend. Sipas korporatës, gjatë vitit 2016 u evidentuan 10.616 raste të vjedhjes së energjisë, e…

Probleme në nënstacionin e Shkozetit

Si shkak i një problemi në nënstacionin e Shkozetit Porti i Durrësit ka probleme në furnizimin me energji elektrike. Ndërprerja e energjisë elektrike ka ndërprerë punën në sektorin e ngarkim-shkarkimit pasi nuk punojnë elektrovincat.…

Gjiknuri: Problemi i CEZ lindi që me privatizimin

Komisioni hetimor për çështjen “CEZ” ka zhvilluar punimet mes debateve të ashpra. I pranishëm në komision për të dëshmuar ishte ministri i Energjetikës Damian Gjiknuri i cili mbrojti qendrimin se në zgjidhjen e mosmarrëveshjeve janë…

Kosovë, energjia, pengesë për prodhuesit

Edhe pse zhvillimi i bizneseve – të cilat për bazë kanë prodhimtarinë – do të gjeneronte vende të reja pune dhe do të ndihmonte zhvillimin ekonomik të shtetit të, ky sektor po përballet me probleme shumë të mëdha. Sipas përfaqësuesve të…

OSHEE, numra kontakti për problemet në bregdet

Njoftim i OSHEE: Rikujtojme edhe nje here harten me numrat e kontaktit per probleme te mundshme te furnizimit me energji elektrike per zonat bregdetare. Sqarojme gjithashtu, qe me keto numra telefoni kontaktohen…

Zgjidhja për çmimin e naftës, Maqedonia

Shqiptarët e kanë gjetur zgjidhjen për të përballaur çmimin e lartë të naftës në vend. Blejnë naftë nga fqinjët dhe e shesin pak më shtrenjtë Diferenca e çmimeve të naftës dhe benzinës në shitje, mes Shqipërisë dhe Maqedonisë, është…