Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Browsing Tag

shkëndija

Zjarr në një fast food, shkak shkëndija elektrike

Një ‘Fast Food’ në kryeqytet është përfshirë nga flakët mesditën e sotme. ‘Fast Food’ ndodhet në rrugën e Elbasanit. Mësohet se shkak kanë qenë disa kabllo që janë përfshirë nga flakët. Nga zjarri nuk pati të lënduar e ndërsa raportohet…

Vlorë, zjarr në depo, shkak shkëndija

Një zjarr ka rënë në një depo veglash në lagjen 29-Nëntori në qytetin e Vlorës. Zjarri ka rënë në banesën e shtetasit B.H ndërsa zjarrfikësja ka mbërritur në vendngjarje për të shuar flakët. Si pasojë e zjarrit nuk ka të lënduar…

Vlorë, zjarr në banesë, shkak shkëndija elektrike

Rreth orës 10:00, në lagjen "Partizani" të qytetit të Vlorës, ka rënë zjarr në një banesë. Ngjarja ka ndodhur në rrugën drejt vendit të quajtur "Kuzum Baba", ku është përfshirë nga flakët një banesë private, në pronësi të shtetasit I.A.,…

Shkrumbohet hoteli, shkak shkëndija elektrike

Një zjarr i përmasave të mëdha ka rënë në një hotel në zonën e plazhit në Shëngjinit, por fatmirësisht nuk ka pasur pasoja në njerëz. Në vendin e ngjarjes shkuan automjetet e shërbimit zjarrfikës të cilët kanë puuar për shuarjen e…

Digjet lokali për shkak të energjisë elektrike

Policia e Kosovës përmes raportit ka bërë të ditur se në qytetin e Obiliqit ka ndodhur një zjarr në një lokal ushqimor me ç’rast janë shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale. Njësitë policore dhe zjarrfikësit kanë dal në vendin e…

Shkëndija elektrike, zjarr në pallatet “Irfan Tomini”

Përfshihen nga flakët disa kabuj elketrikë  në një pallat në rrugën  “Irfan Tomini”. Dy zjarrëfikëse kanë mbërritur në zonë dhe po punojnë për shuarjen e flakëve. Nga zjarri në pallat,  nuk ka persona të lënduar. Shqiptarja.com  …

Banesa në flakë, shkak shkëndija elektrike

Një banesë dykatëshe është përfshirë nga flakët në qytetin e Shkodrës. Zjarri ka rënë në orët e pasdites në një objekt në lagjen “Gjuhadol”. Derën e banesës në vend të policëve e shpërtheu pronari i objektit Bep Gjeloshi. Brenda…

Kukës, ish-turizmi në flakë prej shkëndijës elektrike

Ditën e sotme u përfshi nga flakët godina e ish-hotel turizmit në qendër të qytetit të Kukësit. Zjarri që dyshohet të jetë shkaktuar nga ndonjë shkëndijë elektrike ka shkaktuar dëmë të konsiderueshme materiale, por jo në njerëz.…

Tiranë, shkëndija elektrike djeg tregun

Tregu industrial në Kombinat u dogj mbrëmjen e së hënës. Një zjarr i përmasave të mëdha përfshiu tregun duke shkaktuar dëmë të konsiderueshme, por fatmirësisht pa të lënduar. Burime policore thanë se vatra e zjarrit fillimisht është…

Zjarr në një zyrë të METE, shkak shkëndija elektrike

Një zjarr shpërtheu sot në mesditë në ambientet e Ministrisë së Energjitikës por fatmirësisht u lokalizua në kohë duke shkaktuar vetëm dëme materiale.Zjarri ra në një prej zyrave të katit të tretë të dikasterit të Ekonomisë dhe…