Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...

Volkswagen planifikon makinat e reja elektrike

Raportet e një Volkswagen SUV janë përhapur në internet për më shumë se një vit pasi Auto Bild raportoi për herë të parë në lidhje me planet për një “T-Rug” elektrik në fund të dhjetorit 2018. Tashmë në Shkurt të 2020-ës, mulli thashetheme tregon se modeli është ende në rend dite si pjesë e familjes “ID” të modeleve elektronike në kompaninë gjermane. Autocar thotë se automjeti elektrik në fjalë është i njohur brenda Volkswagen si “Ruggdzz” (rrjedh nga “i thyer”) dhe është caktuar për një lëshim në vitin 2023.

Sidoqoftë, revista britanike thotë se SUV këndor elektrik aktualisht është në një fazë paraprake të zhvillimit, kështu që shumë mund të ndryshojnë midis tani dhe lançimit në treg ende të pakonfirmuar. Raporti vazhdon të përmendë VË është inxhinieri dy versione të Ruggdzz, një me madhësi 4,6 metra (181.1 inç) e gjatë me pesë vende dhe një version i shtrirë që do të strehonte një rresht të tretë. Kjo e fundit ka të ngjarë të kujdeset për tregun kinez, por edhe për Amerikën e Veriut.

Ruggdzz i ri pritet të ofrojë një përvojë me të gjitha rrotat me motorë elektrikë të dyfishtë – një për secilin bosht. Mund të ketë më shumë versione të SUV elektrike, duke përfshirë një “model ekstrem”, dritat e montuara në çati dhe tipare të tjera për kushte jashtë rrugës.

Është interesante, SEAT dhe Skoda mund të ofrojnë ekuivalentët e tyre të Ruggdzz. Në Kinë, marka e sapoformuar Jetta gjithashtu mund të shesë një version të lokalizuar.

Scan, 20.02.2020