Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...

Tymi “pushton” Elbasanin, zjarr i madh te rafineria e naftës

Një zjarr me përmasa të mëdha ka rënë te rafineria e naftës në Elbasan.

Tri automjete të shërbimit zjarrfikës kanë shkuar menjëherë në vendngjarje. Tymi dhe flakët kanë pushtuar një hapësirë të madhe pasditen e sotme.
Nuk janë të qarta shkaqet se pse ka rënë zjarri. Rafineria e Naftës prej kohësh është një nga ndotësit më të mëdhenj të Elbasanit.

Shefi i shërimit zjarrfikës Tajar Alla tha se situata është nën kontroll të plotë. Zjarri ka përfshirë vaskat e betonit me karburant.

Balkan Web,  14.05.2018