Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Browsing Tag

spaho

Spaho, rekord shkeljesh në komisionin për CEZ

Komisioni Hetimor “Për të kontrolluar zbatimin e legjislacionit në fuqi dhe mbrojtjes e interesit të shtetit shqiptar nga realizimi i marrëveshjes për zgjidhjen me mirëkuptim ndërmjet Republikës së Shqipërisë dhe shoqërisë “CEZ, A. S.”, u…

Fyerje në komisionin parlamentar për CEZ

Puna në komisionin hetimor parlamentar për zgjidhjen e kontratës me CEZ degradoi me ofendime mes deputetëve Edmond Spaho dhe Eduard Shalsi. Spaho: S’ke turp! Shalsi: Palaço! Spaho: Palaço je ti, që flet me këtë gjuhë. Shalsi:…

Spaho-Gjiknuri, replika për reagimin ndaj emergjencës

Situata e emergjencës së krijuar në vend si pasojë e reshjeve të shumta ka përplasur palët në Kuvend. Gjatë seancës plenare, deputeti Edmond Spaho akuzoi qeverinë për mënyrën sesi ka reaguar për përballimin e situatës së shkaktuar nga…

Spaho dhe Shalsi, debate për marrëveshjen e CEZ

Mbledhja e komisionit hetimor për marrëveshjen e CEZ me qeverinë shqiptare është shoqëruar nga debate të ashpra mes mazhorancës dhe opozitës. Ishin Edmond Spaho dhe Eduard Shalsi ata të cilët u përfshinë nga debatet deri edhe në fyerje…

Spaho ankohet për dokumentat e CEZ

Konferenca e Kryetarëve ka debatuar në mbledhjen e saj të fundit për hetimin parlamentar për zgjidhjen me marrëveshje të kontratës me CEZ, për të cilën po heton opozita. Edmond Spaho, kryetar i komisionit hetimor është ankuar se…

Rama-Spaho, replika për OSHEE-në

Palët u përballën për herë të parë në Parlament për akuzat e ditëve të fundit të opozitës, se OSHEE u ka dhënë tendera disa deputetëve të mazhorancës. Opozita madje i ka bërë edhe publikë emrat e tyre. Deputeti demokrat, Edmond Spaho,…

Rama: Po mbroni hajdutët e energjisë

Vijon seanca parlamentare dhe debatet mes mazhorancës dhe opozitës për energjinë, taksat dhe atë që u bë temë e ditës në Kuvend, rrëzimi i një helikopteri me 1 ton hashash në Spanjë, që drejtohej nga një major shqiptar. Kryeministri Edi…