Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Daily Archives

Prill 21, 2017

TAP, ready to start second phase of construction

Trans-Adriatic Pipeline contractors have announced that 47% of the first phase of works in Greece and Albania has been completed so far. So, about 370 kilometers of gas pipeline in both countries is ready for the second phase of works,…

Çmimet e naftës rikuperojnë, por nuk mjafton

Çmimet e naftës u regjistruan në rritje gjatë sesionit të fundit të javës. Por, pavarësisht kësaj, të dy benchmarkët kryesorë janë të destinuar që të mbyllin javën më të keqe në një muaj. Në çelje të sesionit të sotëm, nafta Brent e…

Tesla tërheq 53 mijë automjete nga qarkullimi

Kompania, e themeluar nga Elon Musk, ka konfirmuar se do të tërheqë 53 mijë mjetet e saj që kanë probleme me frenat. Tesla konfirmon se nuk ka pasur aksidente apo plagosje nga ky defekt. Bëhet fjalë për modelet S dhe X për shkak të një…

Plagoset një punëtor turk i TAP

Një kamion tip “Benz” është përplasur me një fuoristradë në aksin rrugor Pogradec-Korçë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 14:50 ku kamioni me targë AA267OJ dhe foristrada me targë AA 898 PM u përplasën dhe për pasojë është dëmtuar një…

Spaho, rekord shkeljesh në komisionin për CEZ

Komisioni Hetimor “Për të kontrolluar zbatimin e legjislacionit në fuqi dhe mbrojtjes e interesit të shtetit shqiptar nga realizimi i marrëveshjes për zgjidhjen me mirëkuptim ndërmjet Republikës së Shqipërisë dhe shoqërisë “CEZ, A. S.”, u…

Rriten Brent dhe WTI

Çmimet e naftës së papërpunuar shënuan rritje mëngjesin e ditës së sotme. Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 0.1 për qind dhe u tregtuan me 50.74 dollarë për fuçi. WTI e mbylli këtë javë duke…

Trepça me potencial të madh qarkullues

Kryetari i Bordit të AKP-së, Petrit Gashi, ka thënë se në fund të prillit do të prezantohet studimi i fizibilitetit për “Trepçën”, i cili është marrë nga GIZ-i gjerman dhe se ai është një potencial edhe më i madh sesa ishte menduar. Punë…