Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Daily Archives

Prill 11, 2017

OSHEE, pa energji zona te Liqeni i Thatë

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njofton se për arsye të investimeve do të mbetet pa energji një pjesë e zonës së Liqenit të Thatë nga ora 10:30 deri në 14:00. OSHEE njofton banorët e zonës që të marrin masat për pjesën e…

Durrës, aksident në një pikë karburanti

Policia Rrugore e Durrësit ka arrestuar në flagrancë një 25-vjeçare pasi gjatë natës është konstatuar duke kryer shkelje të qarkullimit rrugor. Në prangat e bluve ka rënë Sadjona Dervishi, banuese në Durrës. Ajo rreth orës 23:40,në…

KEDS përmirëson rrjetin në Lipjan

K151 familje të fshatit Ruvc të Lipjanit tashmë kanë rrjet të ri elektrik, që mundëson rryma të jetë më e fortë, shërbimet më kualitative dhe të bëjnë  biznes më lehtë. Tensioni i ulët, shtyllat elektrike, rrjeti i vjetër, nuk do të jetë…

Prezantohet pr/ligji për marrëveshjen me TAP

Zëvendës Ministri i Energjisë dhe Industrisë z.Ilir Bejtja ishte sot i pranishëm në Komisionin për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e  Njeriut, ku prezantoi para deputetëve të pranishëm projektligjin  “Për ratifikimin…

Zjarr në një fast food, shkak shkëndija elektrike

Një ‘Fast Food’ në kryeqytet është përfshirë nga flakët mesditën e sotme. ‘Fast Food’ ndodhet në rrugën e Elbasanit. Mësohet se shkak kanë qenë disa kabllo që janë përfshirë nga flakët. Nga zjarri nuk pati të lënduar e ndërsa raportohet…

Po kur të mbarojë TAP? Përgjigjet Braçe

Kryetari i Komisionit të Ekonomisë, Erjon Braçe flet në një intervistë të gjatë për gazetarin Enio Civici. Çfarë po ndodh me rritjen ekonomike? Kush do të zëvëndësojë TAP në bilancin e investimeve të huaja? Sa po ndikon vetting-u në të…