Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Daily Archives

Mars 10, 2017

CEZ, merret zyrtarisht i pandehur Hejsek

Prokuroria e Tiranes merr të pandehur zyrtarisht ish-drejtorin e ÇEZ, Josef Hejsek dhe specialistin Jan Ivan për akuzën e mashtrimit me pasoja të rënda. Akuzat u janë komunikuar dy cekeve me letër-porosi përmes ministrisë së Drejtësisë.…

Vlorë, shpërthen bombola e gazit

Një shtëpi është përfshirë nga flakët mesditën e kësaj të premteje, si pasojë e shpërthimit të bombolës së gazit. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të Spitalit të Vlorës, ku ka shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale. Fatmirësisht në…

Arbitrazhi me Bankers mbahet peng

5 muaj pasi ka marrë vendimin për të çuar në Gjykatën Ndërkombëtare të Arbitrazhit kompaninë Bankers Petrolium për çështjen e 65 milion dollarëve tatim – fitim që pretendojnë të marrin financat shqiptare vetëm për vitin 2011-të,…

Durrës, grabitet një pikë karburanti

Dy persona kanë grabitur mëngjesin e sotëm një karburant në Durrës, ku kanë mundur të marrin një shumë prej 20 mijë lekësh. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr.13 në qytetin e Durrësit, ku 2 persona të paidentifikuar me kapuçin e xhupit të…

Nafta, stabilizohen çmimet

Çmimet e naftës u regjistruan në rritje gjatë sesionit të fundit të javës, duke iu larguar kështu niveleve minimale të tre muajve të fundit të prekura gjatë sesionit të kaluar. Në çelje të sesionit të sotëm, nafta Brent e Londrës kuotohej…