Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Daily Archives

Mars 9, 2017

OPEC do të ulë prodhimin e naftës

Vendet anëtare të OPEC-ut dhe vendet e tjera prodhuese të naftës ritheksuan se do të zbatojnë marrëveshjen e pakësimit të prodhimit të naftës bruto, për ta stabilizuar çmimet ndërkombëtare të naftës. Në Takimin e Energjisë të Kembrixhit…

Nuk do ketë rritje të energjisë për familjarët

Të paktën deri në fund të këtij viti nuk do të ketë ndryshim të tarifave të energjisë elektrike që përdoret nga konsutatorët familjarë. Kjo ende nuk është bërë zyrtare, por një document i paraqitur në Entin Rregullator të Energjisë nga…

Makina përplaset me zetorin e OSHEE

Një aksident është regjistruar mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Milot-Laç, tek mbikalimi i Laçit, ku vdiq 19-vjeçari SH.H dhe mbetën të plagosur 5 persona. Nga aksidenti kanë mbetur të plagosur B.K. 19 vjeç banues, D.S. 18 vjeç dhe B.H.…

CEZ, Berisha kërkon ndihmën e PD

Shkëlzen Berisha, djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, pretendon para gjykatës se akuzat për përfshirjen e tij në skandalin e privatizimit të OSSH, kanë si qëllim të cënojnë nderin e tij, të denigrojnë figurën e babait si dhe të dëmtojnë…