Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Browsing Tag

zjarrfikes

Zjarrfikësit e ARMO-s kërkojnë pagat

Reparti i Zjarrfikësve të Uzinës së Ballshit po protestojnë për pagat e tyre. Reparti gjendet në mungesë gadishmërie. Këta punonjës nuk kanë marrë rrogat 3 muajt e vitit 2018 dhe 15 rroga te tjera 2015-2016. Në total janë 43 punonjes. Pagat…

Zjarrfikësit e uzinës së ARMO-s në protestë

Zjarrfikësit e Uzinës naftënxjerrëse të ARMO-s në Ballsh, kanë dalë të protestojnë para Prefekturës së Fierit. Janë 47 zjarrfikës të kompanisë "ARMO" që pretendojnë se nuk marrin rrogat prej 16 muajsh duke mos ju paguar as sigurimet. …

Lezhë, zjarrfikësit nisin kontrollet për gazin

Shpërthimi nga rrjedhja e gazit në një resort në Velipoje ka sjellë në vëmedjen e autoriteteve rrezikun që iu kanoset qytetarëve nga bombolat e gazit. Në Lezhë shërbimi Zjarrfikes sëbashku me insitucionet e tjera përgjegjëse ka…

Vlorë, zjarr në depo, shkak shkëndija

Një zjarr ka rënë në një depo veglash në lagjen 29-Nëntori në qytetin e Vlorës. Zjarri ka rënë në banesën e shtetasit B.H ndërsa zjarrfikësja ka mbërritur në vendngjarje për të shuar flakët. Si pasojë e zjarrit nuk ka të lënduar…

Zjarrfikësit e KEK marrin mirënjohje nga komuniteti

Brigada Industriale Profesionale e Mbrojtjes Kundër Zjarrit (BIPMKZ) përveç intervenimeve operative në shuarje të zjarreve në të tri Divizionet e KEK-ut, kryen  intervenime edhe në lokacionet e Komunës së Obiliqit me të cilën kemi një…

Montoni aparatin sinjalizues të gazit

Një bombol gazi i mori jetën fëmijës 4-vjecar gjatë një zjarri që ra pasditen e së martës në katin e 7-të të një pallati në zonën e Unazës se Re në kryeqytet. Për të parandaluar ngjarje të tilla të rënda, drejtori i repartit zjarrfikës…