Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Browsing Tag

vv

VV: Minierat e KEK po dëmtohen qëllimisht

Në tryezën e mbajtur sot nga Komiteti për Energjitikë i Vetëvendosje!-s me temë “Sfidat e energjitikës - problemet në minierat e qymyrit” mbajtën prezantimet e tyre Kryetari Visar Ymeri, Drejtuesi i Komitetit për Energjetikë, Naim Hoxha,…

VV: Dështimet në energjitikë, shkak privatizimet

Sot, Lëvizja Vetëvendosje! mbajti tryezën me temën “Situata në sektorin energjetik- prodhim, çmimi dhe investimet afatgjata". Në fjalën e tij hyrëse, Kryetari Visar Ymeri u ndal tek gjendja e rëndë në sektorin energjetik, me fokus të…

VV: Ligji për Trepçë, për privatizim e dialog

Mbrëmë, pas mesnate është votuar ligji për privatizim dhe dialog. Nënkryetari i Vetëvendosje!-s, Dardan Sejdiu në konferencë për media u shpreh se ligji për Trepçën nuk është ligj për sovranizim dhe zhvillim. Përkundrazi, është mënyra më e…

VV: Jo shthurjes së sistemit energjitik në Kosovë

Sot u mbajt takim me punonjës, sindikalistë e inxhinierë të sektorit të energjitikës së Kosovës. Kryetari Ymeri u ndal te dëmet e marrëveshjeve me Serbinë. Ai theksoi se përmes këtyre proceseve të gjitha ndërhyrjet ilegale të Serbisë u…

VetëVendosje: Qeveria e harroi Trepçën

Kryetari i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, ka thënë se Qeveria e Kosovës ende nuk ka bërë asgjë për Trepçën, duke iu referuar një ligji që ka pas të nxirret. “Qeveria po heq dorë nga premtimet e veta aq pompoze se do të ketë ndryshime të…

Protestë përpara godinës së KEDS

Subjektet opozitare kanë paralajmëruar sot një aksion simbolik pranë ndërtesës kryesore të KEDS-it, lidhur me çmimet e larta të energjisë elektrike. Ndërkohë edhe në protestën e së shtunës ata kanë paraparë që përveç tjerash të…