Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Browsing Tag

vlorë

Vlorë, përmbytet stacioni elektrik i Radhimës

Moti i keq që ka përfshirë Vlorën, ka përmbytur nënstacionin elektrik të Radhimës dhe ka detyruar autoritetet ta stakojnë, për të mos rrezikuar banorët dhe vetë stacionin elektrik. Për shkak të stakimit të fidrave pa energji kanë mbetur,…

Vlorë, shpërthen bombola e gazit në katin e gjashtë

Një bombol gazi ka shpërthyer ditën e sotme në katin e gjashtë të një pallati në lagjen "Kushtrim", në Vlorë. Policia bën me dije bombola ka shpërthyer në banesën e V.S., 60 vjeç, por fatmirësisht ka marrë flakë janë dëmtuar vetëm…

Kur qeveria e Ismail Qemalit planifikonte tramin elektrik

Pavarësisht jetëgjatësisë së shkurtër, mungesës së stabilitetit në periudhën e qeverisjes, kufizimit territorial të kompetencave e pamundësive të tjera, qeveria e parë e shtetit shqiptar të pavarur që kryesohej nga Ismail Qemali do të bënte…

Park fotovoltaik edhe në Kaninë

“Virusi” që ka pushtuar këtë vit biznesin për ndërtimin e parqeve fotovoltaikë këtë herë ka në objekt zonën e Kaninës. Në një njofitm të bërë nga Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë jepen edhe detajet e projektit të propozuar. Ajo…

OSHEE bën gati investimin për Golemin e Vlorën

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike do të investojë 153 milionë lekë për ndërtimin e rrjeteve elektrike në Golem dhe Vlorë. Kompania ka hapur dy procedura për tenderim, përkatësisht me fondet limit 79.5 milionë lekë dhe 73.5…

Vlorë, këputet linja e tensionit

Rreth 1000 abonentë kanë mbetur pa energji elektrike në Vlorë pasi është shkëputur linja e tensionit 35 kilovat. Energjia elektrike mungon që prej mëngjesit të sotëm duke lënë pa drita fshatrat, Novoselë, Fitore, Aliban e Akerni. Veç…

Grabitet me armë një karburant në Vlorë

Një karburant është grabitur në orët e para të mëngjesit të së shtunës në aksin rrugor Vlorë-Babicë. Sipas informacioneve paraprake ngjarja ka ndodhur rreth orës 02.30 ku tre persona të paidentifikuar kanë hyrë të maskuar dhe me armë…

KESH do të sigurojë asetet e TEC-it të Vlorës

Pas më shumë se një dekade mosvënieje në funksion, Termocentrali i Vlorës është rikthyer në fokusin e qeverisë. Korporata Elektroenergjitike Shqiptare, e cila ka marrë nën administrim këtë objekt, ka vendosur të sigurojë asetet e këtij…

OSHEE denoncon raste të lidhjeve të paligjshme

Pas arrestimit të dy personave në Tiranë e Shkodër, për lidhje të paligjshme të energjisë elektrike, OSHEE vazhdon me kontrollet në të gjithë vendin. Në Vlorë OSHEE ka denoncuar në polici 13 raste të rilidhjes së energjisë elektrike nga…