Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Browsing Tag

tiranë

AMA, fond për gjelbërimin

Liqenit të Farkës iu shtuan 100 pemë të reja si pjesë e projektit të Pyllit Orbital. Këtij aksioni iu bashkuan Autoriteti i Mediave Audiovizive  dhe kantautori , Ardit Gjebrea.  Kryebashkiaku Erion Veliaj i shprehu mirënjohjen stafit të…

Kontrolle nga OSHEE, 13 abonentë në shkelje

Njësia operacionale Task Forcë e OSHEE Tiranë zhvilloi disa kontrolle blic në dy ditët e fundit, bazuar mbi informacione të marra në rrugë operative mbi abonentë që vidhnin energjinë elektrike. Kontrollet janë ushtruar në zonat Laprakë,…

Këshilli Bashkiak diskuton sot autobusët elektrikë

Sot pritet që të mblidhet Këshilli Bashkiak i Tiranës për të miratuar një sërë vendimesh të rëndësishme për qytetin. Pritet që sot t’i hapet drita jeshile linjës së parë të autobusëve elektrik në kryeqytet duke e renditur Tiranës mes…

Remont, OSHEE: Zonat që preken

OSHEE njofton se disa zona në kryeqytet do të jenë pa energji elektrike, pasi do të bëhen stakime për tre ditët në vijim për shkak të punimeve që po kryhen në nënstacionin Farkë. Në datat 29-31 janar, nga ora 9:00 deri në 13:00, do të…

Sot ndërprerje energjie në disa zona të Tiranës

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) ka njoftuar se ditën e sotme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa zona të kryeqytetit. Stakimi i energjisë elektrike, që sipas OSHEE është një masë sigurie e…

Shpërthen një bombol gazi, vetëm dëme materiale

Një bombol gazi shpërtheu në një banesë në kryeqytet. Nga shpërthimi i fuqishëm në rrugën “Thoma Koxhaj” fatmirësisht nuk pati të lënduar, sepse bombola ishte vendosur në ballkon dhe në banesë nuk kishte njeri. Në pamje duket qartë…

Tiranë, zonat ku do ndërpritet energjia

Sot nga ora 09.00-12.00 një pjesë e kryeqytetit do të jetë pa energji. OSHEE njofton qytetarët se nesër do të jenë pa energji disa zona për shkak se do të ndërhyhet në linjën 35kV L30-2 Sharre 220kV – Tec Kombinat. Ndërhyrja, sipas OSHEE do…

Punime në rrjet, ndërprerje në Tiranë

-OSHEE, ka njoftuar nëpërmjet mediave se për shkak të punimeve që do të bëhen në nënstacionin Traktora, sot do të ketë ndërprerje nga ora 09.00-16.00. Zonat që do të mbeten pa energji elektrike janë: Shkozë pjesërisht, Kodra e Kokonozeve…

Tirana nis testimin e autobusëve elektrikë

Ditën e enjte ka nisur testimi i autobusëve elektrikë në qytetin e Tiranës. Ashtu siç ishte lajmëruar nga Bashkia më herë, do të zhvillohet një fazë prove me disa autobusë , për të parë se si përgjigjen me parametrat e rrugëve të Tiranës,…