info@energjia.al

Industria e makinave është përballë një momenti historik. Ekspertët e industrisë thonë se më shumë ndryshime pritet të ndodhin në 5 vitet e ardhshme se sa kanë ndodhur në 50 vitet e kaluara.

Teksa teknologjia e makinave që vetëdrejtohen po përmirësohet, ndryshimi nuk është më çështje rendjeje pas fitimeve, por është luftë për mbijetesë. Por të dish se kur të hidhesh tërësisht në një investim është shumë e vështirë.

Pavarësisht numrit në rritje të kompanive që prodhojnë automjete elektrike, konsumatorët ende nuk po tërhiqen në masë për t’i blerë dhe mbështetja e makinave që vetëdrejtohen përballet me pengesa ligjore.

Megjithatë në këtë industri, një treg ka qëndruar konsistent dhe është në rritje të vazhdueshme: tregu i shitjes së makinave në Kinë. Prej vitesh tashmë, prodhuesit e makinave kanë kuptuar rëndësinë e këtij tregu dhe tashmë Kina përbën tregun më të madh të makinave në botë.

Mbi 28 milionë automjete të reja u shitën në Kinë vitin e kaluar, çka është shumë vështirë për t’u injoruar krahasuar me 17,5 milionë makinat e shitura në SHBA.

Ndonëse qeveria kineze ka vendosur taksa të larta për makinat superluksoze, Maserati, Porsche dhe McLaren patën një vit rekordesh në shitje. Kompanitë madje janë përshtatur me kërkesat e tregut, duke zgjeruar hapësirën në sediljet e pasme për pronarët që preferojnë të kenë shoferë.

Kina është tregu numër një për makinat me katër dyer për shumë kompani, madje po nënkupton edhe një mundësi të madhe për ta për gjeneratën e re të makinave elektrike.

Qeveria kineze propozoi vitin e kaluar se deri në 2018-ën, 8% e flotës totale duhet të jetë e përbërë nga automjete me eficiencë në karburant. Ndaj Kina mund të jetë në të ardhmen udhëheqësja e një shoqërie me makina elektrike.

Edhe tek panairi i makinave në Shanghai, prodhuesit e makinave prezantuan një sërë makinash elektrike, të kombinuara me oreksin e blerësve për fuoristrada dhe gjysmë-fuoristrada.

Tashmë industria e makinave, pret vetëm një sinjal nga ekonomia më e madhe në botë për të bërë ndryshimin më të madh të këtij shekulli: zëvendësimin e plotë të motorave me djegie me ata elektrikë.

Scan Tv,  25.04.2017

Kompania, e themeluar nga Elon Musk, ka konfirmuar se do të tërheqë 53 mijë mjetet e saj që kanë probleme me frenat. Tesla konfirmon se nuk ka pasur aksidente apo plagosje nga ky defekt.

Bëhet fjalë për modelet S dhe X për shkak të një problemi të frenimit gjatë parkimit, gjë që çon në mosfunksionimin e tyre.

Dhe pse nga ky problem janë prekur më pak se 5% e mjeteve, Tesla do të jetë e sigurtë që asnjë nga konsumatorët nuk është në rrezik. Bëhet fjalë për mjete që janë prodhuar mes Shkurtit dhe tetorit të 2016.

Kompania ka tërhequr vullnetarisht në nëntor 3 mijë mjete të Modelit S për të zgjidhur problemin e lidhjes së rripit të sigurimit. Gjatë 2016 kompania ka prodhuar 83.922 automjete.

Top Channel,  21.04.2017

Prodhuesi i makinave elektrike, Tesla, ka shënuar një rekord në dërgesat e tremujorit të parë, ndërkohë që kreu ekzekutiv Elon Musk përgatitet të fillojë prodhimin e Modelit 3 në Korrik.

Kompania ka dërguar mbi 25 mijë automjete në tre muajt e parë të këtij viti. Kjo shifër erdhi sipër vlerësimeve të analistëve dhe pritet të përmbushë objektivin e Tesla për 50 mijë makina në gjysmën e parë të vitit.

Raporti është i pari për këtë vit, ku makinave Tesla do ti shtohet Modeli 3 me një çmim më të ulët dhe volum më të madh, çka do të bëjë modelet ekzistues më ekskluzivë.

Investitorët kanë shtuar në vlerë tregu kompaninë me rreth 30% këtë vit prej pritshmërive të Modelit të ri. Tesla raportoi se ka dërguar 13,450 makina të modelit S kategoria sedan dhe 11,550 të modelit X SUV.

Modeli 3 pritet të vijë me një çmim prej 35 mijë dollarësh, që do të përbëjë makinën më të lirë  Tesla. Vlera e treg e kompanisë qëndron në 278 dollarë për aksion.

Scan Tv,  03.04.2017

Rreth 70% e kompanive më inovative në Botë për 2016 ishin amerikane, tregon një sondazh i Boston Consulting Group. Apple, Google, Tesla, Microsoft, Amazon dhe Netflix morën 6 vendet e para në sondazhin vjetor të 50 kompanive, ku u anketuan më shumë se 1500 zyrtarë të lartë.

Apple kryesoi listën për të 11-in vit radhazi, gjë që nuk vjen surprizë duke marrë parasysh milionat që shpenzon në kërkim dhe zhvillim (R&D). Gjiganti i pajisjeve elektronike për konsum ka investuar 10 milionë dollarë në kërkim dhe zhvillim për vitin fiskal që përfundoi në Shtator 2016, tregojnë raportimet financiare të kompanisë.

Ndërkohë, taktikat e zgjidhjes së problemeve të Google dhe rregulli i famshëm i 20%-ëshit, që inkurajon punonjësit për të përkushtuar 20% të kohës së tyre në projekte krijuese, ka siguruar vendin e dytë për të 3-tin vit radhazi për kompaninë.

Dy firma aziatike arritën në 10-shen e parë, me gjigantin korean Samsung në vendin e 7, ndjekur nga prodhuesi japonez i makinave, Toyota, në vend të 8. Në listën e madhe kishte një total prej 6 firmash aziatike.

10 kompani europiane ishin të përfshira, ku kompania farmaceutike gjermane, Bayer, zuri vendin e 11, BMW e 14-a dhe Daimler në vend të 16. Honda, British Telecomunication dhe Procter & Gamble, zunë 3 vendet e fundit në raportin e Boston Consulting Group.

Hulumtimi tregoi se shumica e inovuesve të fuqishëm kishin ndërmarrë një qasje analitike në ndjekjen e ideve të reja, me 65% që kanë zbuluar perspektiva nga rrjetet sociale dhe prej “data mining”, që është nxjerrja e informacionit nga inteligjenca artificiale apo kompjuterat dhe përkthimi i të dhënave në një strukturë të kuptueshme.

Scan TV,  12.01.2017

Elon Musk, drejtues ekzekutiv i Tesla Motors prezantoi së fundmi çatitë e reja, ato diellore, që janë edhe produkti më i ri i kompanisë që po revolucionon përdorimin e energjisë.

Këto panele diellore ilustrojnë më së miri fuqinë që ka në treg bashkimi i prodhimit të makinave elektrike me SolarCity, të cilën Tesla e bleu pak kohë më parë. Produkti i ri eleminon nevojën e paneleve tradicionale dhe vihet në funksion të ëndrrës së Musk për të nxjerrë te konsumatori një stil jetese që nuk përdor karburantet fosile.

“Kjo është pak a shumë e ardhmja. Një makinë elektrike, një mur energjie dhe një çati diellore”-deklaroi Musk gjatë prezantimit të produktit të ri. Kompania nuk dha shumë detaje mbi çmimin, por shtoi se do të jetë me më pak kosto sesa panelet tradicionale.

Tesla synon që ky produkt të jetë revolucionar duke hyrë masivisht në përdorim. Kjo mund të jetë edhe e ardhmja e ndërtimit. Elon Musk kërkon që me kalimin e kohës shtëpitë dhe banesat në Botë të bëhen diellore.

Scan Tv,  31.10.2016

Tesla ka raportuar fitimin e parë neto për tremujor në thuajse 3 vite, nxitur nga 139 milionë dollarë prej shitjeve të makinave elektrike.
Elon Musk, kreu ekzekutiv deklaroi se kompania mund të rikthehet në fitim përsëri gjatë tremujorit të katërt. Prodhuesi i makinave elektrike sinjalizoi gjithashtu se ka reduktuar ndjeshëm kostot për prodhimin e modelit 3 sedan vitin që vjen.
Musk me optimizëm tha se plani aktual mund të mos ketë nevojë fare për gjenerim kapitali nga Modeli 3. Megjithatë, miliarderi i teknologjisë shtoi se Tesla mund të rrisë ende kapital që ti bëjë ballë paqartësive dhe të heqë riksun për biznesin.
Fitimi për tremujorin e tretë dhe një plan për shpenzime më të ulëta të kapitalit mund ti hapin dritën jëshille Elon Musk nëse ai do të synojë tregjet për cash.
Duke u kthyer në fitim, sikur edhe për një tremujor të vetëm, do të ndihmojë në bindjen e skeptikëve, të cilët kanë vënë në dyshim planet ambicioze për të kombinuar Tesla me prodhuesin e panelëve djellor SolarCity.
Tesla ka përballuar disa muaj të vështirë, që nisën me vdekjen e një konsumatori duke udhëtuar me Modelin S me autopilot, si dhe prej vendimit për të blerë kompaninë e mbytur me borxh SolarCity.
Tesla ka përsëritur se tregtimi në masë i Modelit 3 sedan do të fillojë në gjysmën e dytë të 2017-ës, me një çmim fillestar prej 35 mijë dollarë, që është sa gjyma e modelit S aktual.
Në terma afat-shkurtër, Musk thotë se përfitueshmëria do të varet nga shitjet e versionit të ri 100 kilovat për orë të Modelit S, që fillon në 134 mijë dollarë dhe mund të udhëtojë në 507 km me një karikim.

Scan Tv,  28.10.2016

Planet e Elon Musk për industrinë e makinave do të ndikojnë edhe një treg tjetër, atë të platinit.

Megjithatë, jo vetëm kompania Tesla, pasi shumë prodhues të tjerë po përpiqen të prezantojnë makinat e tyre elektrike për të përfunduar kështu përdorimin e benzinës dhe naftës.

Ndërsa Konsumatorwt zhvendosen, kërkesa për platin, që është thelbësor për eleminimin e ndotjeve të nxjerra nga marmita, do të jetë më e ulët. Ndërkohë që makinat diesel përballen ende me pasojat e skandalit të Volkswagen, e ardhmja duket gjithnjë e më e zymtë. Edhe Arabia Saudiute po përgatitet për një epokë pa naftë. Analistët thonë se ekziston një rrezik afat-gjatë për platinin, pasi makinave me bateri elektrike nuk u nevojitet fare.

Gjatë vitit të kaluar, thuajse 1 në çdo 2 onz platin të përdorur në botë, u është shitur industrisë së makinave, nga miniera kryesisht në Afrikën e Jugut dhe Rusi. Qeveritë po ofrojnë subvencione në mënyrë që shoferët të ndërrojnë makinat e tyre dhe prodhuesit po prezantojnë modele që kushtojnë më pak dhe përballojnë udhëtime më të gjata.

Elon Musk, gjatë prezantimit të modeit 3 për vetëm 35 mijë dollarë, bëri që konsumatorët të rreshtohen për të porositur. Chevrolet këtë vit pret të prezantojë modelin Bolt për 37,500 dollarë, një makinë elektrike që mund të udhëtojë 200 milje me një karikim.

Scan TV,  06.05.2016

Vetëm tri ditë nga prezantimi i modelit të ri të Tesla, Model 3, janë arkëtuar mbi 10 miliardë dollarë prenotime, ndërkohë që prototipi i parë del në 2017.

Sipas të dhënave të publikuara nga vetë kompania, deri më 2 prill, janë bërë 276 mijë prenotime për këtë lloj makine në të gjithë botën. Për më tepër që Modeli 3 është makina e parë elektrike, e përballuar në çmim nga të gjithë, pasi kushton rreth 35 mijë dollarë.

Megjithatë Tesla tashmë duhet të prodhojë të gjithë këto makina që janë porositur, që pritet të dalin në treg në mes të vitit të ardhshëm.

Model 3 është më i lirë se modelet e tjera. Model S shkon në 58.500 paund, ndëras Model X, SUV i kompanisë elektrike pritet të nisë nga 65 mijë paund. Çmimi i Model 3 do të nisë nga 35 mijë dollarë.

Top Channel,  04.04.2016

Demush Beqiri nga fshati i Vjetër i Ferizajt po pretendon që po shpik diçka të veçantë që do t’i hynte në punë mbarë njerëzimit. Thotë se bëhet fjalë për një gjenerator i cili do të prodhojë rrymë pa ndonjë shpenzim dhe nuk do ta ndotë ambientin.

Ai nuk është as fizikan e as elektricistë por energjinë e tij qe katër vite e ka orientuar te shpikja e një gjeneratori i cili sipas tij do t’i kontribuonte mbarë njerëzimit.

Madje Demushi pretendon zbulim të tillë deri sot nuk ka parë njerëzimi. “Ky është një gjenerator për rrymë i cili nuk bën ndonjë shpenzim dhe nuk ndot ambientin. Ky zbulimi jem i sigurt që njëherë është më i miri në botë me sa e kam pa unë. Kam pas ngecje për financa me i ble pjesët që mu më nevojiten, e që ka të më shtyhet realizimi i projektit. Ky është një aparat që tani për tani prodhon diku 15 kilovat rrymë pa shpenzime dhe as nuk nxjerrë tym dhe nuk lëshon radioaktivitet”, tha ai.

Demushi Beqiri këmbëngul dhe është optimistë se zbulimi i tij do të ketë shumë sukses. “Çdo zbulim e ka problemin e vet dhe nuk është e thjesht kjo punë mirëpo e kam idenë dhe shpejt do të dal në prodhim. Ky projekt është tani i vogël por në këtë drejtim mund të bëhen edhe centrale të mëdha jo vetëm për ne por për tërë botën. Ky zbulim është për prodhim të rrymës dhe kjo është e nevojshme në këtë kohë kur bota është në krizë për këtë produkt. Kjo është një gjë që zvogëlon ndotjen e ambientit”, tregon ai për lajmi.net

Nga ana tjetër, Selami Matoshi i cili jeton në Lucern të Zvicrës thotë se përmes mediave është njoftuar me punën e Demushit dhe ka shprehur gatishmërinë që ta ndihmojmë në forma të ndryshme.

“Në rast që përfundon ky projekt atëherë puna e përfitimi nga kjo shpikje do të jetë shumë e madhe. Unë po mundohem që në mënyrë financiare me i ndihmuar dhe me disa mjete po ia sjelli nga Zvicra, me të vetmin qëllim që ky projekt të rezultojë me sukses”, thotë Selamiu.

Ndërsa sipas Demushit, gjeneratori do fillojë të testohet dhe të hyjë në funksion brenda pak kohe.

Telegrafi, 26.12.2015

Ministrat e jashtëm të Maqedonisë, Serbisë, Hungarisë dhe Greqisë në shtator do të nënshkruajnë një memorandum për ndërtimin e gazsjellësit “Tesla” i cili do të lidhë “Turkish stream” me Austrinë, njofton gazeta ruse “Vjedomosti”.

Gazsjellësi, i cili është në vazhdimësi të “Turkish stream” i kompanisë energjetike ruse “Gazprom”, duhet të kalojë nëpërmjet Greqisë, Maqedonisë, Serbisë dhe Hungarisë dhe të arrijë deri te nyja e gazsjellësit “Baumgarten” në Vjenë.

Është parashikuar që tubacioni “Tesla” të jetë me gjatësi prej 1300 deri 1400 kilometra dhe me kapacitet prej 27 miliardë metër kub gaz dhe të jetë i përfunduar deri në vitin 2019. Ndërtimi i saj do të kushtonte prej 4 deri në 5 miliardë euro, ndërkaq Greqia do të mundej ta vazhdojë deri në Itali.

Gazsjellësi “Turkish stream”, do të ketë kapacitet prej 63 miliardë metër kub gaz. Fillon prej Rusisë do të vazhdojë nën Detin e Zi dhe do të arrijë në Turqi. Është paraparë të jetë e vazhduar deri te nyja e gazsjellësit që gjendet në kufirin greko-turk. Vjen në vend të gazsjellësit “Rrjedha Jugore” prej të cilës ka hequr dorë Rusia vjet në dhjetorë për shkak, siç është theksuar, të qëndrimit dekonstruktiv të BE-së për realizimin e planit.

Revista Monitor,  26.08.2015