Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Browsing Tag

tesla

A do jetë elektrike e ardhmja e makinës?

150.000 njësi të reja në vitin 2017, Norvegjia dhe Franca në krye Numri i automjeteve elektrike që qarkullojnë në Europë arriti në gjysmë milion në 2017-n, me 150.000 njësi të reja të shitura gjatë vitit. Vendi europian me më…

Tesla në telashe, tërheq 123 mijë makina

Telashet për Tesla e Elon Musk sapo kanë filluar. Kompania do të tërheqë nga tregu 123 mijë njësi të Modelit S për shkak të një defekti prodhimi. Kompania i ka bërë të ditur klientëve nëpërmjet një e-mail se, defekti është lokalizuar në…

E ardhmja e makinave është hidrogjeni

Një dekadë pasi Tesla e la në baltë teknologjinë e hidrogjenit duke hedhur në treg makinën e saj të parë elektrike, drejtuesit e kompanive prodhuese të automjeteve ende mendojnë se makinat që emetojnë vetëm ujë janë e ardhmja. Në një…

Makina elektrike të printuara në 3D

Printimi 3D ka filluar të jetë i përdorshëm për shumë produkte por konsumatorët pas vitin 2019 do të kenë mundësinë të blejnë makina elektrike të prodhuara në masë në 3D për vetëm 10.000 dollarë. Kompania italiane X Electric Vehicle…

Revolucioni i makinave elektrike

Një ndryshim është në proces në rrugët evropiane. Përdorimi i automjeteve elektrike parashikohet të niset në të gjithë Evropën. Kjo është një lëvizje që mund të ndihmojë të hapë rrugën për një sistem më të gjelbër të transportit rrugor, por…

Musk: Tesla do bëhet kompani trilion dollarëshe

Sipërmarrësi miliarder dhe individualist Elon Musk njihet për ato çka duken si parashikime të “egra”. Parashikimi i fundit i drejtuesit të Tesla erdhi para disa ditësh, si pjesë e njoftimit për një marrëveshjeje të re me…