Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Browsing Tag

terheqje

SHBA tërhiqet nga marrëveshja e Parisit mbi klimën

Shtetet e Bashkuara rikonfirmuan vendimin për t'u tërhequr nga Marrëveshja e Parisit mbi ndryshimet e klimës. Departamenti i Shtetit deklaroi se ShBA-ja ka ndërmend të tërhiqet nga Marrëveshja e Parisit menjëherë sapo të jetë e…

Tërhiqen nga tregu 350 mln fuçi naftë

Komiteti i Përbashkët Mbikqyrës i Ministrave të OPEC-ut dhe jo OPEC-ut vendosi zgjatjen e Deklaratës së Bashkëpunimit, e njohur dhe si "Marrëveshja e Naftës", deklaroi ministri rus i Energjisë, Alexander Novak, pas takimit të martën të…

Daimler tërheq tre milionë Mercedesë me naftë

Prodhuesi gjerman i makinave "Daimler", i dyshuar për fshehjen e nivelit të ndotjes, njoftoi të martën tërheqjen e mbi tre milionë makinave me naftë të markës "Mercedes-Benz" në Europë. "Për të përmirësuar me efikasitet nivelin e…

Maqedoni tërhiqet nga privatizimi i ELEm

Së fundmi, Maqedonia është tërhequr nga planet e saj të mëparshme për të shitur kompaninë shtetërore të prodhimit të energjisë, ELEM, duke këmbëngulur se tani për tani ajo është më mirë në duart e shtetit. Ky ndryshim i politikave vjen…