Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Browsing Tag

skandal

Skandali i arit

Një rast gjyqësor në Nju Jork “bën të dridhet” Presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan. Tregtari i arit hedh dritë mbi gjithçka Një gjykatë federale në Nju Jork mbase nuk është vendi i duhur për të akuzuar institucionet…

Skandali i CEZ, Hejsek kërkon pushimin e çështjes

Avokati mbrojtës i ish-drejtuesve të CEZ, Josef Hejsek dhe Jan Ivan, kërkon në gjykatë pushimin e gjykimit penal ndaj tyre. Hejsek dhe Ivan gjykohen në mungesë për dëm të konsiderueshëm në buxhetin e shtetit të shkaktuar nga kompania çeke…

“Dieselgate” shkaktoi vdekjen e 10 mijë foshnjave

Skandali ”Dieselgate”, ku u përfshinë rreth 100 milionë automjete në Evropë, ka shkaktuar vdekjen e 5 000 personave në vit. Sipas një hulumtimi të realizuar nga Instituti Norvegjez i Meteorologjisë dhe i Analizës së Sistemeve të…

Romeo Karaj: Do zbuloj skandalin e CEZ

Eksperti ligjor i OSHEE-së, Romeo Kara paralajmëron se do të zbulojë një skandal të madh me përmasat e çështjes “CEZ”. Kara njofton në faqen e tij të Facebook se së shpejti do të nxjerrë në pah prova dhe fakte tronditëse ku thotë se janë…

Thellohet skandali i Bankers Petroleum

Thellohet skandali me kompaninë e nxjerrjes se naftës, Bankers Petrolium. Një tjetër raport i Agjencisë Kombëtare të Burimeve Natyrore ka zbuluar se Bankers ka manipuluar dokumentacionin për të shmangur pagesën e takes se tatim-fitimit edhe…

CEZ, Berisha kërkon ndihmën e PD

Shkëlzen Berisha, djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, pretendon para gjykatës se akuzat për përfshirjen e tij në skandalin e privatizimit të OSSH, kanë si qëllim të cënojnë nderin e tij, të denigrojnë figurën e babait si dhe të dëmtojnë…

Berisha nuk e shpëton dot të birin nga CEZ

E mbani mend kur Berisha thoshte në Kuvend se do miratonte ligjin për martesat brenda së njëjtës gjini? Të gjithë thanë “WOW”. Ishte flluskë sapuni për të larguar vëmendjen nga gjithë presioni që po i ushtrohej për 21 janarin, Gërdecin,…

“DieselGate”, tronditet dhe Fiat

“Dieselgate” trondit FIAT Chrysler. FCA  (FIAT Chrysler Automobiles) është akuzuar nga SHBA për trukim të nxjerrjes së gazrave në 100 mijë makina. Menjëherë pas lajmit, kuotat e kompanisë në bursë kanë rënë me 16 për qind dhe ka marrë me…

GFI: Nuk kemi lidhje me Mulletin

Katër ditë pas shpërthimit të skandalit të "Panama Papers", ka reaguar kompania GFI Albania, e vënë në qendër të akuzave për koncesionin e markimit të karburanteve dhe transfertat off shore në ishullin Anguilla, në Amerikën Qëndrore.…