Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Browsing Tag

rama

No HPPs will be built along Osum Canyons

The Albanian Prime Minister Edi Rama has declared that no Hydro Power Plant will be built along the Osum Canyons in the Skrapar area of the country. “Since when the previous government approved the permit, there was something suspicious…

Zhvillimi i industrisë së minierave, i rëndësishëm

Fabrika e pasurimit të bakrit në minierën e Spaçit në Mirditë, një investim total prej 25 milionë dollarësh, është gati të nisë procesin e pasurimit të mineralit të bakrit, çka i rrit vlerën mineralit. Kryeministri Edi Rama u shpreh se…

Qeveria bekoi shitjen e paligjshme të aseteve të ARMO

Qeveria bëri një sy qorr, ndërsa pronat e gjigantit të hidrokarbureve ARMO iu shitën në ankand  në mënyrë të paligjshme Bankës Credins, duke i mohuar taksapaguesve mundësinë për të rimarrë një pjesë të qindra milionë eurove borxhe që…

Cilësia e karburantit, Rama ka një paralajmërim të fortë

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar një aksion të fortë mbi cilësinë dhe çmimin e karburantit në vend. I ftuar në emisionin “Përballë” në RTSH të gazetarit Lutfi Dervishi, shefi i qeverisë ka pranuar se mbi këtë çështje ekziston një…

Albania will become a leader in the oil sector

Prime Minister Edi Rama was one of the speakers at the World Petroleum Congress in Istanbul. Rama stressed that the Albanian government has set the oil and energy industry as one of its key priorities. According to the prime minister,…

Gjiknuri merr pjesë në Kongresin Botëror të Naftës

Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga Ministri i Energjisë dhe Industrisë Damian Gjiknuri ka zhvilluar një vizitë në Stamboll, Turqi, ku u mbajt Kongresi Botëror i Naftës, një ndër eventet më të rëndësishme të industrisë së naftës e gazit…

Rama: Nafta është prioritet

Kryeministri Edi Rama, ishte një ndër folësit në Kongresin Botëror të Naftës në Stamboll. Ai theksoi se, qeveria shqiptare e ka vendosur industrinë e naftës dhe energjinë si një ndër prioritetet kyç të saj. Sipas kryeministrit,…