Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Browsing Tag

punonjës

200 punonjës të rafinerisë dalin në protestë

Rreth 200 punonjës të Uzinës së Përpunimit të naftës në Ballsh dhe rafinerisë së naftës në Fier kanë dalë në protestë ditën e sotme duke protestuar për pagat që nuk kanë marrë. Protestuesit janë nisur në këmbë nga Fieri drejt Tiranës,…

Testimi i punonjësve të OSHEE do përmirësojë shërbimin

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka përfunduar testimin e rreth 600 punonjësve të nivelit teknik në Drejtorinë Rajonale të Tiranës. Brenda nëntorit ky proces do të përmbyllet edhe për punonjësit e nivelit menaxherial,…

Dhunuan punonjësit e HEC-it, një në pranga

Policia e Bulqizës ka zbardhur brenda 24 orësh dhunimin e punonjësve të një HEC-i në Valikardh, duke vënë në pranga një person dhe shpallur në kërkim tre të tjerë. Ndërkohë një nga punonjësit e dhunuar tregoi nga spitali sulmin ndaj HEC-it.…

Bulqizë, maskat dhunojnë punonjësit e HEC-it

Shtatë persona të armatosur dhe me maska kanë ushtruar dhunë fizike ndaj 6 punonjësve të HEC-it të Valikardhës në Bulqizë. Report Tv mëson se ngjarja e rëndë është shënuar pasditen e kësaj të marte, ndërsa policia e Bulqizës është nisur…

Lushnjë, godet punonjësin e OSHEE, arrestohet

Një 57-vjeçar është arrestuar ditën e sotme në Lushnjë pasi k goditur punonjësine  e OSHEE. Gëzim Koçiu, 57 vjeç, banues në Lushnje u arrestua në flagrancë nga policia pasi goditi për shkak të detyrës punonjësin 58 vjeçarë të OSHEE me…

Pogradec, dy punonjës të ujësjellësit i zë korrenti

Dy punonjës të Ujësjellës Kanalizimeve në fshatin Tushemisht kanë rënë në kontakt me energjinë elektrike duke punuar te pompa e ujit. Sipas policisë, I.K. rreth 58 vjeç dhe D.K. rreth 38 vjeç, banues të dy në fshatin Memelisht duke…

1 Maji, kryeministri viziton punonjësit e OSHEE

1 Maji, edhe pse ditë pushimi dedikuar Ditës Ndërkombëtare të Punëtorëve, nuk është e tillë për ekipin teknik të OSHEE-së në Tiranë. 30 punonjësit e Brigadës së Tensionit të Lartë vazhdojnë edhe sot, remontin e linjës Lanabregas–nënstacioni…

Plagoset një punëtor turk i TAP

Një kamion tip “Benz” është përplasur me një fuoristradë në aksin rrugor Pogradec-Korçë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 14:50 ku kamioni me targë AA267OJ dhe foristrada me targë AA 898 PM u përplasën dhe për pasojë është dëmtuar një…

Fier, punonjësit e rafinerisë në protestë

Prej 2 muajsh kompania nuk u jep pagat, rreth 200 punonjës kanë protestuar sot në dyert e uzinës të rafinerisë së naftës “Armo” në Fier. Punonjësit kanë ndërprerë punën pasi kanë 2 muaj pa marrë rrogat ndërsa shtojnë se prej afro 2 vitesh…

KEK, punonjësit të përkushtuar edhe në kushte të vështira

Përkushtimi i jashtëzakonshëm i punëtorëve të KEK-ut, për të mbajtur termocentralet në operim. Përkundër kësaj gjendje të jashtëzakonshme të krijuar ditët e fundit nga kushtet ekstreme atmosferike edhe përkundër vështirësive për shkak të…