Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Browsing Tag

problem

Apple ka probleme me baterinë e Iphone 8

Të paktën 8 incidente janë raportuar që kur Apple lançoi telefonat në 22 shtator. Në secilën prej këtyre rasteve problemi ka qenë i njëjtë me bateritë e telefonit të cilat fryheshin aq sa hapnin edhe kapakun e telefonit duke e bërë…

Zjarrfikësit: Problem bombolat e gazit

Zjarri që ra mbrëmjen e së martës në periferi të Tiranës u rrezikoi jetën disa efektivëve zjarrfikës. “Patëm një situatë në Kashar, një incident. Ishte ora 2 e mëngjesit dhe një zjarr i fuqishëm rrezikonte banesat. Flakët u kthyen nga…

Greqi, problem vjedhja e energjisë

Korporata Elektroenergjetike greke “DEI” ka shprehur shqetësimin e saj lidhur me shtimin e rasteve të vjedhjes së energjisë elektrike në vend. Sipas korporatës, gjatë vitit 2016 u evidentuan 10.616 raste të vjedhjes së energjisë, e…

Probleme në nënstacionin e Shkozetit

Si shkak i një problemi në nënstacionin e Shkozetit Porti i Durrësit ka probleme në furnizimin me energji elektrike. Ndërprerja e energjisë elektrike ka ndërprerë punën në sektorin e ngarkim-shkarkimit pasi nuk punojnë elektrovincat.…

Gjiknuri: Problemi i CEZ lindi që me privatizimin

Komisioni hetimor për çështjen “CEZ” ka zhvilluar punimet mes debateve të ashpra. I pranishëm në komision për të dëshmuar ishte ministri i Energjetikës Damian Gjiknuri i cili mbrojti qendrimin se në zgjidhjen e mosmarrëveshjeve janë…

Kosovë, energjia, pengesë për prodhuesit

Edhe pse zhvillimi i bizneseve – të cilat për bazë kanë prodhimtarinë – do të gjeneronte vende të reja pune dhe do të ndihmonte zhvillimin ekonomik të shtetit të, ky sektor po përballet me probleme shumë të mëdha. Sipas përfaqësuesve të…

OSHEE, numra kontakti për problemet në bregdet

Njoftim i OSHEE: Rikujtojme edhe nje here harten me numrat e kontaktit per probleme te mundshme te furnizimit me energji elektrike per zonat bregdetare. Sqarojme gjithashtu, qe me keto numra telefoni kontaktohen…

Zgjidhja për çmimin e naftës, Maqedonia

Shqiptarët e kanë gjetur zgjidhjen për të përballaur çmimin e lartë të naftës në vend. Blejnë naftë nga fqinjët dhe e shesin pak më shtrenjtë Diferenca e çmimeve të naftës dhe benzinës në shitje, mes Shqipërisë dhe Maqedonisë, është…

Fierza, rrotat në turbinat 1 dhe 3 janë problem

Teksa reshjet kanë nisur të përqendrohen me intensitet në vetëm disa ditë, përmbytjet janë shtuar dhe vëmendja për mirëmbajtjen e HEC-ve në lumin në Drin është shtuar. Duke raportuar për gjendjen e HEC-ve, KESH shpjegon se në HEC-in e…

Kosova pa zgjidhje për termocentralin

Qeveria e Kosovës do t’i bëjë studim fizibiliteti Termocentralit “Kosova A”. Ky studim do t’i ndihmojë Qeverisë së Kosovës për marrjen e vendimit për të ardhmen e termocentralit më të vjetër që ende është në operim, shkruan sot Koha Ditore.…