Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Browsing Tag

policia

Kontakti me korenti, vdes 68 vjeçari

Policia ka njoftuar dje, se në orën 20:00, në Spitalin Rajonal të Shkodrës, është transportuar pa shenja jete shtetasi N. L. 68 vjeç banues në fshatin Pulaj të Velipojës. Nga verifikimet paraprake dyshohet se personi i mësipërm ka gjetur…

Audi përplas furgonin e OSHEE në Fushë-Krujë

Një aksident i rëndë raportohet të ketë ndodhur në autostradën Fush-Krujë-Milot në fshatin Thumanë, ku një Audi A6, ka përplasur makinën e OSHEE. Si pasoj ka mbetur e plagosur një vajzë 17 vjeçare e cila gjatë momentit të aksidentit…

Shkodër, procedohen 35 abonentë të OSHEE

Shkodër, 35 abonentë shoqërohen në polici për vjedhje të energjisë! Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE Sh.A), vijon kontrollet në terren ndaj konsumatorëve abuzues të energjisë elektrike, duke u përqendruar kryesisht te…

Aksion, OSHEE 1722 kontrolle në Tiranë

Në kuadër të formalizimit të sektorit energjetik, gjatë tri ditëve të fundit, Drejtoria Rajonale e Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike Tiranë, në bashkëpunim me Policinë e Shtetit, kanë ushtruar 1722 kontrolle. Sipas OSHEE,…

Blinin karburant me euro false, dy të arrestuar

Dy persona kanë rënë në pranga për përdorim të kartëmonedhave në euro të falsifikuara. Genci Muja, 37 vjeç, banues në Krujë dhe Denis Ibrahimi, 21 vjeç, banues në Fushprezë u arrestuan sot nga policia. Ata ranë në gjurmët e policisë pasi…

OSHEE, vijojnë kontrollet në Durrës

OSHEE vijon kontrollet e vazhdueshme në të gjithë Shqipërinë. Skuadra Task Forcë e OSHEE vuri në pranga 2 abonentë në qytetin e Durrësit për vjedhje të energjisë elektrike përmes skemave të ndryshme. Njëri nga abonentët e proceduar ishte…

Dhunuan punonjësit e HEC-it, një në pranga

Policia e Bulqizës ka zbardhur brenda 24 orësh dhunimin e punonjësve të një HEC-i në Valikardh, duke vënë në pranga një person dhe shpallur në kërkim tre të tjerë. Ndërkohë një nga punonjësit e dhunuar tregoi nga spitali sulmin ndaj HEC-it.…

Plagosen dy persona në HEC-in e Valikardhit

Një konflikt që vijon prej disa vitesh ka degjeneruar këtë të martë me dhunë fizike mes disa personave, ku dy prej tyre kanë mbetur të plagosur. Policia njoftoi se ngjarja ka ndodhur në një hidrocentral në zonën e Martaneshit, ku 5…