Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Browsing Tag

plagosje

Bulqizë, plagoset në kokë minatori

Një minator në minierën e Bulqizës ka mbetur i plagosur pasi, është kapur nga një masiv gurësh. Ngjarja ka ndodhur paraditen e sotme, “ku kanë konstatuar se në ambjentet e brendshme të një galerie kromi, shtetasi U.Gj, rreth 39 vjeç,…

Plagosen dy persona në HEC-in e Valikardhit

Një konflikt që vijon prej disa vitesh ka degjeneruar këtë të martë me dhunë fizike mes disa personave, ku dy prej tyre kanë mbetur të plagosur. Policia njoftoi se ngjarja ka ndodhur në një hidrocentral në zonën e Martaneshit, ku 5…

Shpërthen një bombol gazi në Lezhë

Një bombol gazi ka shpërthyer mëngjesin e kësaj të marte në një banesë në Kurbin të Lezhës, ku për pasojë ka mbetur e plagosur një prej banorëve të shtëpisë. Sipas të dhënave të fundit, ngjarja ka ndodhur rreth orës 07:40. Nga shpërthimi…

Shkodër, plagoje për energjinë e papaguar

Arrest me burg ka dhënë masën e sigurisë Gjykata e Shkallës së Parë Shkodër për Dedë Gurin 60 vjecarin i cili është autori i plagosjes së 33 vjecarit Fatmir Zyla ngjarje e ndodhur në Unazen Lindore të Qytetit të Shkodrës mbrëmjen e 3…

Bombolat e gazit, në 7 muaj: 1 i vdekur, 20 të plagosur

Një i vdekur, 2 në rrezik për jetën, 20 të plagosur dhe mbi 4 milionë euro dëm ekonomik është bilanci i 13 shpërthime të bombolave të gazit përgjatë 7 muajve të parë të vitit 2017. Rasti më i fundit i përket zjarri të një dite më parë ku…

Bulqizë, plagoset një minator, dërgohet në Tiranë

Një minator në minierën e Martaneshit është plagosur rëndë teksa po punonte. Avni Heti 45- vjeç ka mbetur i plagosur në momentin që ishte  duke nxjerrë krom në 1200 m thellësi. Mësohet se shkak për plagosjen e tij ka qenë shkëputja e…

Bien në kontakt me rrymën, plagosen dy të rinj

Dy të rinj kanë mbetur të plagosur, pasi kanë rënë në kontakt me energjinë elektrike. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në një lokal në Durrës. Të plagosur kanë ngelur Shtetasit O.B. 15 vjeç dhe L.GJ. 30 vjeç, teksa ishin duke kryer disa…

Bie në kontakt me energjinë, plagoset peshkatari

Një 69-vjeçar në Gjirokastër i cili ka qenë duke gjuajtur peshk, ka rënë në kontakt me rrymën elektrike dhe ka marrë plagë të rënda në trup. Sipas të dhënave i plagosuri është Vasil Papa 69-vjeç nga lagja Granicë dhe është goditur nga…

Bulqizë, plagoset në minierë 38-vjeçarja

Një 38-vjeçare ka mbetur e plagosur në Bulqizë, ndërsa përpiqej të nxirrte mineral kromi nga zona D e minierës.  Burime policore njoftuan se e plagosura, 38-vjecarja M. Islami, nënë e dy fëmijëve, u lëndua pasi një gurë e goditi në kokë.…

Bulqizë, plagoset minatori

Një aksident me plagosjen e një minatori ka ndodhur pasditen e së mërkurës në ambjentet e minierës së Bulqizës. Autoritetet lokale bëjnë me dije se, ngjarja është verifikuar në nivelin 14 të minierës si pasojë e rrëshqitjes së një masivi…