Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Browsing Tag

penalizim

Peugeot rrezikon të gjobitet për ndotje

Gjiganti francez i prodhimit të automjeteve PSA (PSA Peugeot Citroën) mund të përballet me një gjobë prej 5 miliardë eurosh pasi akuzohet se ka shitur rreth 2 milionë automjete me motor diesel të modifikuar. Sipas njoftimeve mediake,…

Gjobiten 19 pika karburanti, nuk plotësonin kushtet

Inspektoriati Shtëtëror Teknik ka gjobitur 19 karburante gjatë muajit mars. ISHTI bën me dije se gjobat janë vendosur për mungesë cilësie por edhe për mungesë dokumentacioni. Në total ISHTI ka vendosur 7.2 milionë lekë gjoba.…

Efiçenca e energjisë, Shqipëria rrezikon penalizim

Sekretariati i Komunitetit të Energjisë paralajmëroi Shqipërinë dhe Bosnjë-Hercegovinën për moszbatimin e rregullave për eficiencën e energjisë. Në një njoftim zyrtar të institucionit, që merret me politikat ndërkombëtare të energjisë,…

Nga 1 korriku penalizohet kush dëmton matësat

Nga 1 korriku kush thyen ose dëmton matësin e energjisë elektrike nuk do të ketë më drita. Është ky paralajmërimi i kryeministrit Edi Rama i bërë gjatë pajisjes me matësa për rrethin e Matit. Gjithashtu kryeministri paralajmëroi edhe heqjen…

KShH: Penalizimi i Bankers, i vonuar

Zëri i banorëve të Marinzës të shqetësuar për situatën e vështirë nga shpërthimet e gazit, u përcoll nga Komiteti Shqiptar i Helsinkit. Përmes një deklarate për mediat, ku kjo e fundit kërkon nga institucionet që të arrin masat e nevojshme…

OSHEE, Durrës: Penalizohen 11 subjekte debitore

Drejtoria Rajonale e Durresit ne Operatorin e Shperndarjes se Energjise Elektrike, OSHEE, deklaron se nga aksioni I dites se sotme u bene prerjet e lidhjeve te paligjshme per 11 subjekte private debitore te cilet kane refuzuar te paguajne…