Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Browsing Tag

minister

Mblidhen në Bukuresht ministrat e energjisë

Qendra rumune e Energjisë në bashkëpunim me Qendrën për Dialog dhe Bashkëpunim do të mbajnë një Konferencë Ministrore në Bukuresht. Konferenca do të zhvillohet nga data 8 deri në 10 nëntor, ku do të marrin pjesë ministrat e Energjisë nga…

Suksesi i reformës garantoi furnizimin me energji

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri shoqëruar nga Administratori i Operatorit të Shpërndarjes Adrian Çela ndoqën nga afër punimet që po kryhen për rinovimin e rrjetit elektrik në zonën e Laprakës. Investimi prek zonën e…

Bilanci i qeverisë, bilanc i reformave strukturore

Intervistë dhënë gazetarit Ergys Gjençaj për televizionin Vizion Plus, rreth zhvillimeve politike në prag të zgjedhjeve parlamentare z. Minister, tashmë kemi një dekret të Presidentit dhe datën e zgjedhjeve të ardhshme parlamentare që…

Intervista e ministrit Gjiknuri për Respublica

Çështja CEZ, reforma në sektorin energjetik, projektet e HEC-ve të reja, këto janë disa nga tema e prekura në intervistën që ResPublica zhvilloi me ministrin e Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri. Ministri deklaron se problematikat e…

Gjiknuri: Kërkesa për krom, e ulët

Në një takim me përfaqësuesit e bizneseve të industrisë minerara ministri i Energjitikës ndër të tjerat theksoi se ka patur një kërkesë të ulët për kromin duke premtuar lehtësira për këtë mineralin e kromit. Gjiknuri tha se kjo industri…

Gjiknuri takon homologun e tij indian

Ministri i Energjisë dhe Industrisë Z.Damian Gjiknuri zhvilloi një vizitë zyrtare në Indi. Gjatë qëndrimit në New Delhi, Z.Gjiknuri u prit në një takim nga Ministri i Energjisë dhe Naftës së Indisë Z. Shri Dhermenadra dhe nga Ministri i…