Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Browsing Tag

lidhje

OSHEE, vijojnë kontrollet në Durrës

OSHEE vijon kontrollet e vazhdueshme në të gjithë Shqipërinë. Skuadra Task Forcë e OSHEE vuri në pranga 2 abonentë në qytetin e Durrësit për vjedhje të energjisë elektrike përmes skemave të ndryshme. Njëri nga abonentët e proceduar ishte…

Lidhen 78% e tubave të TAP në Shqipëri e Greqi

Konsorciumi i TAP AG njoftoi përmes Twitter- it se më shumë se 78 për qind e tubave janë lidhur përgjatë rrugës së tubacionit Trans Adriatik (TAP) në Greqi dhe Shqipëri. Sipas konsorciumit, shtrirja e tyre ka përfunduar në 598 kilometra…

50 mln euro për lidhjen e energjisë me Maqedoninë

Depozitohet në Kuvend projektligji për mbështetjen e sektorit elektroenergjetik, me synim rritjen e kapaciteteve të transmetimit të energjisë elektrike. Kështu, projektligji parashikon dhënien e një huaje për projektin “Linja e transmetimit…

Korçë, lidhje të paligjshme, arrestohen 2 persona

Dy persona ranë në prangat e policisë për shkak të lidhjeve të paligjshme të energjisë. Njoftimi i plotë: Specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Korçë, bënë kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasve :…

OSHEE, kontrolle për lidhje të paligjshme

Vijojnë kontrollet për lidhjet e paligjshme të energjisë elektrike në të gjitha qytetet e vendit. OSHEE Tiranë ka shtuar kontrolle kryesisht gjatë natës, në bashkëpunim me grupet Task Forcë, me mbështetjen e Policisë së Shtetit, duke bërë…

OSHEE denoncon raste të lidhjeve të paligjshme

Pas arrestimit të dy personave në Tiranë e Shkodër, për lidhje të paligjshme të energjisë elektrike, OSHEE vazhdon me kontrollet në të gjithë vendin. Në Vlorë OSHEE ka denoncuar në polici 13 raste të rilidhjes së energjisë elektrike nga…

Vjedhja e energjisë, regjistrohen 5 raste në Vlorë

Aksioni i OSHEE Vlorë në 12 orët e fundit ka regjistruar tre raste të vjedhjes së energjisë.  Dy raste janë rilidhje e paligjshme, ndërsa rasti i tretë u kap gjatë natës, pronari i një restoranti të njohur në Dhërmi duke vjedhur energji me…

Lidhjet e paligjshme, OSHEE aksion në Shkodër

OSHEE po vijon aksionin kundër vjedhjes së energjisë në rajonin e Shkodrës. Në bashkëpunim me policinë po ushtrohen kontrolle kryesisht në zonat rurale. Nga aksioni i deritanishëm janë shoqëruar në komisariat 3 punonjës të OSHEE për…

Sa do kushtojnë lidhjet e reja të energjisë

Enti Rregullator i Energjisë ka nxjerrë për konsultim një rregullore lidhur me lidhjet e reja në sistemin e shpërndarjes së Energjisë. Vlerën totale të lidhjes së re e përbëjnë katër lloje tarifash që nisin me tarifën e studimit,…