Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Browsing Tag

karburant

Ëndrrat elektrike

Mirë se erdhët në një botë elektrike. Por, shqetësohuni për tranzicionin. Gazi, nafta dhe energjia elektrike kanë karakteristika tërësisht të ndryshme nga njëra-tjetra Nafta ka qenë një ndër elementet kryesore të shekullit të…

Kasat te karburantet, mbyllet hetimi i Konkurrencës

Tregu i shërbimit të mirëmbajtjes së pajisjeve fiskale të tregtimit të karburanteve u përfshi në fund të vitit 2017 dhe në fillim të këtij viti nga një problematikë që erdhi si rrjedhojë e heqjes së licencës nga ana e Ministrisë së…

Kosovë, HIB Petrol kompania më e madhe që prej pavarësisë

HIB është korporata më e madhe në Kosovë, që nga shpallja e Pavarësisë së Kosovës. Për 10 vjet shtetësi, HIB ka paguar rreth 500 milionë euro në buxhetin e shtetit, ndërsa dobia e përgjithshme ekonomike që HIB ka krijuar në Kosovë është…

SHELL vjen në Kosovë, marrëveshje me AL Petrol

Kompania më e madhe në botë për karburante “Shell”, sot në konferencë për media bëri zyrtarisht publike nënshkrimin e marrëveshjes së bashkëpunimit me kompaninë AL Petrol. Konkretisht rrjeti i AL Petrol do të riemërtohet në Shell gjatë…

Shqipëria, ndër shtetet me çmim të lartë të benzinës

Shqipëria renditet në vendin e 25-të për benzinën më të shtrenjtë në botë, sipas portalit globalpetrolprices.com, të dhëna të përditësuara në datën 8 janar 2018. Çmimi për një litër benzinë është 1.61 dollarë, me gati të njëjtën vlerë si…

Blinin karburant me euro false, dy të arrestuar

Dy persona kanë rënë në pranga për përdorim të kartëmonedhave në euro të falsifikuara. Genci Muja, 37 vjeç, banues në Krujë dhe Denis Ibrahimi, 21 vjeç, banues në Fushprezë u arrestuan sot nga policia. Ata ranë në gjurmët e policisë pasi…