Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Browsing Tag

gjykata

Shkëlzen Berisha në prokurori për aferën e CEZ

Prokuroria e Tiranës thellon hetimet për skandalin e e privatizimit të kompanisë CEZ-Shpërndarja. Mbrëmjen e sotme, ashtu edhe siç ishte parashikuar në fletë-thirrjen e organit të akuzës, është paraqitur në institucion për të dhënë…

“Kalivaçi”, Gjyqi në arbitrazh vazhdon

Dje ministria e Energjitikës njoftoi se Shqipëria kishte fituar gjyqin në Arbitrazh për çështjen e hidrocentralit të Kalivaçit, kundër kompenisë Hydro s.r.l me aksioner biznesmenin Francesko Becchetti. Ndërkohë Top Channel i…

Skandali i arit

Një rast gjyqësor në Nju Jork “bën të dridhet” Presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan. Tregtari i arit hedh dritë mbi gjithçka Një gjykatë federale në Nju Jork mbase nuk është vendi i duhur për të akuzuar institucionet…

Gjykata: Ndërtimi i HEC-it mbi Valbonë, i ligjshëm

Gjykata Administrative rrëzon padinë e banorëve për ndalinimin e ndërtimit të HEC në Valbonë. Sipas vendimit e gjykatës ndërtimi i HEC-ve është konsideruar e ligjshme. Gjykata rrëzoi padinë e banorëve të njësisë administrative Markgegaj.…

Administrativja nis gjykimin për HEC-in në Valbonë

Pas 11 seancash Gjykata Administrative ka nisur në themel gjykimin e padisë së banorëve të fshatit Dragoni në Tropojë të cilët kundërshtojnë ndërtimin e hidrocentralit. Seanca e radhës për këtë gjykim do të mbahet më 27 tetor aty ku…

Investimet e Bankers do varen nga arbitrazhi

Flet Zv.presidenti i Operacioneve dhe Prodhimit të Bankers Petroleum, Guangqing Zhang Ritmet e investimit dhe nivelet e prodhimit të Bankers Petroleum, eksportuesit më të madh në vend, që shfrytëzon me koncesion fushën naftëmbajtëse të…

Porkuroria kërkon 15 vite burg për Ismailajn

Prokuroria e kryeqytetit kërkon 15 vite burg për ish-administratorin e kompanisë DIA, Kastriot Ismailajn, ndërsa i janë konfiskuar rreth 4.5 milionë euro të cilat kalojnë në favor të shtetit. Shumat e konfiskuara, të gjetura në disa…