Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Browsing Tag

deputet?

Kosovë, deputeti akuzohet për vjedhje energjie

Gjykata Themelore në Prishtinë, pas më shumë se pesë vjetësh, e ka konfirmuar aktakuzën ndaj deputetit të Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së dhe njëherësh pronarit të kompanisë “Elkos”, Ramiz Kelmendi, i akuzuar për vjedhje të…

Balla: Prokurorët nuk duhej t’a mbyllnin çështjen CEZ

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, tha se për çështjen “CEZ” prokuroria “duhet të kishte marrë deklarimet e personave”, siç ishte vendimi i Kuvendit me 74 vota pro. “Si ka mundësi që ka prokurorë që…

Spaho, rekord shkeljesh në komisionin për CEZ

Komisioni Hetimor “Për të kontrolluar zbatimin e legjislacionit në fuqi dhe mbrojtjes e interesit të shtetit shqiptar nga realizimi i marrëveshjes për zgjidhjen me mirëkuptim ndërmjet Republikës së Shqipërisë dhe shoqërisë “CEZ, A. S.”, u…

Miratohet ligji për Trepçën

Kuvendi i Kosovës miratoi, pas mesnatës së të premtes, Ligjin për Trepçën me të cilin, siç thanë deputetët, gjigandi ekonomik do të rimëkëmbet dhe do të rikthehet në treg. Me 79 vota për. asnjë kundër dhe 14 abstenime, deputetët e kaluan…

Kosovë, deputetët përkrahin KOSTT-in

Anëtarë të Komisionit për zhvillim ekonomik, Infrastrukturë, Tregti dhe Industri të prirë nga kryetari Muhamet Mustafa,  vizituan  sot ndërmarrjen publike “Operatorin e Sistemit të Transmisionit dhe Tregut” ( KOSTT). Me këtë rast, ata u…

Borxhi i energjisë, deputeti fillon shlyerjen

Pas denoncimit të bërë në 13 shkurt nga gazeta “Shqiptarja.com”, se deputeti Eduart Ndocaj kishte plot 19 milionë lekë të vjetra energji elektrike pa paguar, ligjvënësi “Kaubojs” ka filluar shlyerjen e borxhit. Gazeta ka mësuar se menjëherë…

Kosovë, deputeti akuzohet për vjedhje energjie

Deputeti i “Nismës” në Kuvendin e Kosovës, Zafir Berisha, akuzohet se ka kryer lidhje të paligjshme të rrymës, çka cilësohet si vepër penale. Ai është akuzuar nga Departamenti i Përgjithshëm i Prokurorisë Themelore të Prizrenit nën…

Hidrokarburet, deputetët kundër inspektoriatit

Propozimi për ngritjen e një inspektorati tjetër për kontrollin e tregut të hidrokarbureve ka ndeshur në kundërshtimin e deputetëve të Komisionit të Veprimtarive Prodhuese. Kërkesa për heqjen e disa kompetencave Inspektoriatit Qendror…

Faturat e energjisë, PD e cilëson “presion”

“Bëni si them unë, por mos bëni si bëj unë”,- është kjo shprehje që i përshtatet më së miri grupit parlamentar demokrat. Në një kohë që deputetët e djathtë akuzojnë nga foltorja e selisë së PD-së zyrtarë apo deputetë të majtë se nuk kanë…