Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Browsing Tag

demtim

VV: Minierat e KEK po dëmtohen qëllimisht

Në tryezën e mbajtur sot nga Komiteti për Energjitikë i Vetëvendosje!-s me temë “Sfidat e energjitikës - problemet në minierat e qymyrit” mbajtën prezantimet e tyre Kryetari Visar Ymeri, Drejtuesi i Komitetit për Energjetikë, Naim Hoxha,…

Ekspertja amerikane flet për HEC-et në Shqipëri

Potenciali i zhvillimit të këtij turizmi në Shqipëri. Flet ekspertja amerikane për turizmin e aventurës, Paige Viren Turizmi i aventurës po tërheq gjithnjë e më shumë turistë drejt Shqipërisë, duke ndjekur trendet e kësaj industrie në…

Dëmtohet fidri në nënstacionin e Selitës

Unaza e Re, një pjesë e Laprakës, Pallatet Hawai, dhe ish Fusha e Aviacionit kanë mbetur pa energji elektrike pasditen e djeshme. Sipas OSHEE shkak për këtë është bërë rrëshqitja e dheut në gropën e themeleve të një pallati, ku si pasojë…

Dëmtohet linja energjitike në Gjirin e Lalzit

Fshati Lure në Gjirin e Lalzit ka mbetur sot pa drita. Shkak për këtë është bërë dëmtimi i  linjës së tensionit të mesëm pjesë e fidrit të F7 që lidh nënstacionin Sallmone me Gjirin e Lalzit. Ky dëmtim i linjës erdhi si pasojë e…

Palë të treta dëmtojnë rrjetin elektrik

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, OSHEE, po ndjek me vëmendje situatën e furnizimit me energji elektrike, në kushtet rrjeti elektrik vijon të goditet nga institucione shtetërore dhe subjekte private, për të cilat kompania ka…

Çela: Sanksione ndaj dëmtuesve të rrjetit

Administratori Adrian Çela tha se OSHEE do të vendosë sanksione ndaj firmave private që do te dëmtojnë linjat elektrike. Nga Lapraka ai denoncoi një tjetër rast të dëmtimin të linjave dhe aseteve të OSHEE nga kompani private që punojnë në…

OSHEE: Dëmtimi i rrjetit, kallëzim firmave private

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) shpreh shqetësimin e ngritur disa herë mbi fenomenin alarmant të dëmtimit të rrjetit shpërndarës, shkaktuar nga palë të treta, duke sjellë jo vetëm kosto financiare për kompaninë, por…

Një firmë private dëmton rrjetin elektrik në Vlorë

Nje firme private, duke punuar per llogari te Ujesjellesit ne Vlore demtoi sot rrjetin elektrik, duke lene pa drita nje pjese te zones prane Marines. OSHEE, pasi mori njoftimin, nisi punen dhe riparoi defektin. Sakaq, kemi nisur hartimin…

Nga 1 korriku penalizohet kush dëmton matësat

Nga 1 korriku kush thyen ose dëmton matësin e energjisë elektrike nuk do të ketë më drita. Është ky paralajmërimi i kryeministrit Edi Rama i bërë gjatë pajisjes me matësa për rrethin e Matit. Gjithashtu kryeministri paralajmëroi edhe heqjen…