Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Browsing Tag

defekt

Ndërprerja e energjisë gjatë festave për shkak defektesh

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka postuar në rrjetin social “Facebook” një njoftim të rëndësishëm, në rast të ndërprerjes së energjisë elektrike gjatë festave të fundvitit. Konkretisht, OSHEE vë në dispozicion numra…

Termokos rregullon defektin dhe i rikthehet punës

Ngrohtorja e Prishtines “Termokos” ka bërë të ditur se pas problemeve, që janë shfaqur sot në mëngjes, si pasojë e një problemi teknik të shkaktuar në softuerin e sistemit të kogjenerimit, që kishte ndikuar në ndërprerjen e përkohshme të…

KOSTT, punime në linjën Prizren-Rahovec

Operatori i Sistemit dhe Transmisionit (KOSTT) njofton se të dielën do të realizohen punime për pastrimin/prerjen e vegjetacionit të rritur përgjatë trasesë së largpërçuesit të tensionit të lartë që lidhë nënstacionin Prizreni 2 me…

KEDS: Defekt për shkak të temperaturave

Operatori KOSTT njofton se për shkak të punimeve në kuadër të projektit të revitalizimit të nënstacioneve, në zonën Ferizaj 1 dje ka pasur reduktime të zgjatura në këtë zonë. "Njoftohen qytetarët e komunës së Ferizajt se me datë 10…

Theth, HEC-i në funksion të plotë

Prej disa ditësh, në zonën e Thethit energjia elektrike shkëputej dy orë në ditë për shkak të një defekte në HEC. Mbrëmjen e sotme është vënë në funksion të plotë HEC-i që furnizon me energji këtë zonë. Pas rregullimit të këtij…

Luhatje elektrike, dëmtohet Report Tv

Një luhatje tensioni ka shkaktuar dëmtimin e rrjetit elektrik mbrojtës trefazor të televizionit informativ Report Tv në Tiranë. Rreth orës 20:00 të mbrëmjes së kësaj të mërkure pas një shkëputje të energjisë elektrike është regjistruar…

Memaliaj, qyteti pa energji, shkak defekti

Prej orës 10 të paradites gjysma e qytetit të Memaliajt ka mbetur pa energji elektrike. Ky defekt ka ardhur pas një dëmtimi në linjën që furnizon me energji qytetin. Pritet që defekti në linjë të zgjasë së paku deri nesër, duke bërë…

Defekt te stadiumi, zona pa energji

Zona përreth Stadiumit Qemal Stafa mbeti për orë të tëra pa furnizim me energji elektrike gjatë pasdites së djeshme. Ndërprerja nisi rreth orës 14. Burime zyrtare pranë OSHEE thanë se shkak i ndërprerjes u bë një defekt tek fakulteti i…

OSHEE: një pjesë e Tiranës pa energji elektrike

OSHEE përmes një njoftimi për mediat ka bërë me dije se disa zona në kryeqytet janë pa energji elektrike, pasi ''nënstacioni i Karbit është jashtë pune pasi është dëmtuar transformatori i fuqisë''. Zonat pa energji elektrike janë, Rr…