Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Browsing Tag

cez

Basha kundër privatizimeve të CEZ dhe ARMO

Për herë të parë Lulzim Basha, ish-ministër i qeverisë së Sali Berishës sot kreu i PD, ka pranuar publikisht se dy prej privatizimeve më të rëndësishme si CEZ dhe ARMO, ndërmarrë nga qeveria e djathtë kur ishte në pushtet, rezultuan të…

CEZ trondit edhe Bullgarinë, pas Shqipërisë

Një ditë pasi u njoftua se kompania e vogël dhe e panjohur Inercom u zgjodh si blerës i CEZ në Bullgari, ministrja e Energjisë, Temenouzhka Petkova paraqiti dorëheqjen e saj pasi rezulton se është një mike e ngushtë e pronares së kompanisë…

Shkëlzen Berisha në prokurori për aferën e CEZ

Prokuroria e Tiranës thellon hetimet për skandalin e e privatizimit të kompanisë CEZ-Shpërndarja. Mbrëmjen e sotme, ashtu edhe siç ishte parashikuar në fletë-thirrjen e organit të akuzës, është paraqitur në institucion për të dhënë…

Skenari i njëjtë, CEZ ikën nga Bullgaria e Turqia

Kompania çeke e energjisë CEZ po planifikon të largohet nga Bullgaria dhe Turqia, për shkak të konflikteve me autoritetet vendore. Sipas “Bloomberg”, CEZ është në bisedime për të shitur asetet e saj në Bullgari, të cilat përfshijnë…

CEZ-DIA Ismailaj kërkon pafajësi

U dënua me 11 vite burg nga gjykata penale e Tiranës për skandalin e borxheve të CEZ, Kastriot Ismailaj kërkon pafajësi në Apel. ReportTv ka mësuar se Ismailaj ka depozituar ankim të dënimit të tij më 8 nëntor 2017 dhe pritet që gjykata…

CeZ, hetohet në Çeki transferta

Skandali CEZ bën bujë edhe në Çeki, teksa këtë të hënë gazeta më e madhe çeke, IDNES është hapur pikërisht me këtë ngjarje, ku thekson se hetimet kanë nisur edhe në Pragë. Në artikull kjo gazetë investigon transfertën 6.8 mln euro të CEZ…

Balla: Prokurorët nuk duhej t’a mbyllnin çështjen CEZ

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, tha se për çështjen “CEZ” prokuroria “duhet të kishte marrë deklarimet e personave”, siç ishte vendimi i Kuvendit me 74 vota pro. “Si ka mundësi që ka prokurorë që…

Skandali i CEZ, Hejsek kërkon pushimin e çështjes

Avokati mbrojtës i ish-drejtuesve të CEZ, Josef Hejsek dhe Jan Ivan, kërkon në gjykatë pushimin e gjykimit penal ndaj tyre. Hejsek dhe Ivan gjykohen në mungesë për dëm të konsiderueshëm në buxhetin e shtetit të shkaktuar nga kompania çeke…