Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Browsing Tag

bulqizë

Kromi, prodhimi dhe eksportet në rritje këtë vit

Industria e kromit pritet që të ketë një vit pozitiv në 2018-n. Luan Saliaj, drejtor ekzekutiv i Albchrome, kompanisë më të madhe në këtë sektor, pohon për Monitor, se në aspektin e prodhimit dhe investimeve, pritshmëria për 2018 është…

Ikën energjia në Dibër dhe Bulqizë

Që prej orës 10:00 në shumë zona të Bulqizës dhe Dibrës mungon energjia elektrike si pasojë e një defekti. Sipas njoftimit të OSHEE specialistët e saj janë në terren duke punuar për rregullimin e defektit sa më para. Reshjet e dendura…

Bulqizë, plagoset në kokë minatori

Një minator në minierën e Bulqizës ka mbetur i plagosur pasi, është kapur nga një masiv gurësh. Ngjarja ka ndodhur paraditen e sotme, “ku kanë konstatuar se në ambjentet e brendshme të një galerie kromi, shtetasi U.Gj, rreth 39 vjeç,…

Dhunuan punonjësit e HEC-it, një në pranga

Policia e Bulqizës ka zbardhur brenda 24 orësh dhunimin e punonjësve të një HEC-i në Valikardh, duke vënë në pranga një person dhe shpallur në kërkim tre të tjerë. Ndërkohë një nga punonjësit e dhunuar tregoi nga spitali sulmin ndaj HEC-it.…

Bulqizë, maskat dhunojnë punonjësit e HEC-it

Shtatë persona të armatosur dhe me maska kanë ushtruar dhunë fizike ndaj 6 punonjësve të HEC-it të Valikardhës në Bulqizë. Report Tv mëson se ngjarja e rëndë është shënuar pasditen e kësaj të marte, ndërsa policia e Bulqizës është nisur…

Bulqizë, aksident në minierë

Një aksident me pasojë plagosjen e një minatori është verifikuar pasditen e së mërkurës në minierën e Bulqizës. Nga të dhënat e fundit rezulton se ngjarja ka ndodhur në galeritë e zonës D, ku minatori, gjatë një kontrolli me levë në…

Bulqizë, vijojnë kërkimet për minatorët

Ende pa rezultat kërkimet për trupat e tre minatorëve të mbetur të izoluar dje në minierën e Bulqizës pas një shpërthimi në nivelin 21 të galerisë. Grupet e ekspertëve të kërkimit ende nuk kanë mbërritur në nivelin e minierës ku dhe…

Bulqizë, shpërthen gazi në minierë

Një shpërthim ka ndodhur këtë të shtunë në një minierë në Bulqizë, ku për pasojë janë plagosur disa persona. Burime për Report Tv bëjnë të ditur se ka shpëthyer gazi metan në nivelin 16 në minierës, ku ka lënë të plagosur 2 minatorë…

Bulqizë, plagoset një minator, dërgohet në Tiranë

Një minator në minierën e Martaneshit është plagosur rëndë teksa po punonte. Avni Heti 45- vjeç ka mbetur i plagosur në momentin që ishte  duke nxjerrë krom në 1200 m thellësi. Mësohet se shkak për plagosjen e tij ka qenë shkëputja e…