info@energjia.al

Së shpejti pritet të nisë testimi i autobusëve elektrikë, ku pritet të testohen edhe frekuencat në stacione.

Kështu është shprehur gjatë mbledhjes së Këshillit Bashkiak, kryebashkiaku Erion Veliaj, ku ndër të tjera u shpreh se pasi të jetë kryer eksperimentimi për këto mjete të transportit publik do t’i propozohet këshillit bashkiak, ku sipas tij edhe në këtë projekt nuk do të lihen jashtë edhe operatorët privatë.

Në fjalën e tij kryebashkiaku foli edhe për punën që pritet të nisë me ndërtimin e dy terminaleve të reja në Kryeqytet

“Për pak javë do të fillojmë testimet për autobusët elektrikë. Do testohen për frekuencën nëpër stacione, pasi t’i kemi eksperimentuar do t’i propozojmë në Këshill për t’i kthyer në një shërbim publik dhe mund të negociojmë edhe me operatorët privatë  Së shpejti do të fillojmë punën për dy terminalet e Transportit në Tiranë”, tha Veliaj.

Scan Tv,  28.09.2017

Kryebashkiaku Erion Veliaj, në “Ditën pa makina”, deklaroi se shumë shpejt do të nisin testimet e autobusëve elektrikë.

“Do të marrim vendime që kanë të bëjnë me transportin. Policia Bashkiake do të kalojë gjithmonë e më shumë në transport me biçikleta. Në Tiranë, 200 000 makina ndosin jashtëzakonisht shumë, edhe pse nuk e shohim këtë ndotje. Do të nisim shpejt testet e autobusëve elektrikë. Karburantet do të zëvendësohen me elektricitetin. Kompanitë e transportit të investojnë në autobusë elektrikë ose ua merr bashkia punën, siç mori pastrimin”, tha Veliaj.

Kryebashkiaku premtoi edhe se do të shtohen hapësirat pedonale në kryeqytet.

Top Channel,  22.09.2017

Bashkia e Tiranës kërkon të japë shembullin në ekologjizimin e flotës së automjeteve në kryeqytet, duke blerë 6 automjete elektrike.

Në procedurën e hapur ditën e premte për blerjen e disa mjeteve të transportit për nevojat e Bashkisë, krahas 1 mikrobuzi, 2 karotrecash dhe 2 kamionçinash Pick-Up, preventivi përfshin edhe 5 autovetura elektrike dhe 1 autoveturë elektrike hibride, e cila funksion edhe me benzinë.

Krahas 6 autoveturave elektrike, tenderi përfshin edhe blerjen e një karikuesi fast-charger për këto lloje automjetesh, për një fond limit prej mbi 48 milionë lekësh.

Pjesa më e madhe e këtij fondi duket se do të shkojë pikërisht për blerjen e automjeteve elektrike të prodhuara 2 vitet e fundit me kilometrazh zero. Sipas specifikimeve për automjetet elektrike, kërkohet që bateria të ketë një kapacitet minimal prej 55 KWh dhe modelet më të lira me këto parametra nisin nga 37 mijë dollarë, deri në mbi 100 mijë dollarë për modelet më të kushtueshme Tesla.

Por pavarësisht avantazheve ekologjike, problemi më i madh me autoveturat elektrike mbetet distanca që mund të përshkojnë. Nëse këto automjete do të jenë të karikuara plotësisht, distanca maksimale do të jetë 300 kilometra, e cila është e mjaftueshme për të shkuar nga Tirana në skajet e Shqipërisë.

Nuk dihet nëse stacioni i karikimit të Bashkisë do të mund të përdoret edhe nga automjetet e tjera elektrike në kryeqytet, duke iu shtuar atyre të Sheshit Skënderbej dhe Bulevardit të ri, por diçka e tillë do t’i jepte një shtysë më shumë qytetarëve për të kaluar në makina elektrike me bateri.

Fituesi i këtij tenderi do të ketë 90 ditë kohë për të dorëzuar mjetet, çka nënkupton se me shumë gjasa do t’i shohim veturat elektrike në qarkullim në fillim të vitit të ardhshëm.

Scan Tv,  15.09.2017

Një prej premtimeve të kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmeti ishte zgjerimi i rrjetit të ngrohjes. Por, ky premtim tashmë po mbetet i parealizuar. Në tetor nis sezoni i ngrohjes. Po në tetor mbahen zgjedhjet lokale, por nuk do të ketë shtrirje të rrjetit të ngrohjes në asnjë lagje të Prishtinës.

Dy lagjeve urbane, “Mati 1” dhe Kalabrisë i ishte premtuar se do të lidhen me Termokosin. Megjithatë, ndërmarrja komunale nuk e ka në projekt një gjë të tillë.

Zëdhënësja e Termokosit, Afërdita Uka-Fejzullahu ka thënë për Insajderin se zgjerimi i rrjetit të ngrohjes është në fazën e tretë të projektit të koogjenerimit e cila është duke u zhvilluar në bashkëpunim me Komisionin Evropian.

“Aktualisht Komisioni Evropian është duke zhvilluar procedurat tenderuese për këtë çështje. Pra, realisht këtë vit nuk do të ketë zgjerim të rrjetit të ngrohjes për lagjen ‘Kalabria’ dhe ‘Mati 1’, ka thënë Uka-Fejzullahu.

Ajo ka treguar se të gjitha detajet sa i përket zgjerimit të rrjetit do të bëhen publike pas përfundimit të këtyre procedurave, në bashkëpunim të plotë me Komisionin Evropian dhe donatorët tjerë të këtij projekti.

Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti u kishte premtuar qytetarëve se gjatë mandatit të tij qeverisës të gjithë do të lidhen me ngrohje qendrore.

“Mund të them se na pret një vit pa probleme me ngrohje, mirëpo jemi të përgatitur për të gjitha skenarët. Dua të potencojë se me kyçjen e bllokut B2 në sistemin e ngrohjes ka përfunduar faza e parë e sistemit të koogjenerimit. Tash do të vazhdojmë me fazën e dytë që do të jetë riparimi i 50 nënstacioneve në Komunën e Prishtinës. Kjo na siguron ngrohje edhe më cilësore”, kishte thënë kryetari Ahmeti.

Gjatë vitit të kaluar shumë pjesë të kryeqytetit si lagjja Kodra e Diellit, një pjesë e Katedrales dhe Universiteti procesi i ngrohjes kishte filluar me një javë vonesë.

Sezoni i ngrohjes sipas ligjit për ngrohje dhe rregulloreve të ZRRE-së, varësisht nga kushtet klimatike fillon më 15 tetor, ndërsa përfundon më 15 prill të vitit vijues.

Telegrafi,  06.09.2017

Rreth 15 pika tregtimi të karburanteve janë bllokuar këtë të hënë nga Bashkia e Elbasanit .

Aksioni erdhi pasi subjektet në fjalë nuk kishin paguar detyrimet për të ushtruar aktivitetin e tyre.

Bashkia e Elbasanit u la afat një javë të gjitha subjekteve që të merrnin masa për të shlyer detyrimet dhe për të gjithë ata që nuk ju përgjigjën thirrjes, sot u mor masa e bllokimit.

Në territorin e Bashkisë Elbasan ushtrojnë aktivitetin 60 pika karburantesh.

Subjektet e bllokuara do të ruhen nga policia derisa të shlyejnë detyrimet për të evituar që të punojne ndërsa ende janë nën bllokim.

Bashkia Elbasan bën me dije se aksioni do të vijojë edhe në të gjitha pikat e shitjes së gazit për ngrohje.

Shqiptarja.com  09.05.2017

Pas bllokimit të disa pikave të karburanteve në territorin e Bashkisë së Tiranës, të cilat nuk ishin të liçencuara, në Drejtorinë e Tatimeve pranë bashkisë është regjistruar një fluks aplikimesh.

“Ky fluks ka nisur që ditën e parë, kur kemi patur dhe pagesat e para. Sot vazhdon i njëjti ritëm, është në proces, shifrat rriten nga momenti në moment dhe bashkia do ta vazhdojë aksionin deri në regjistrimin e pikës së fundit”, deklaron Arli Naska, drejtor i Tatimeve pranë Bashkisë së Tiranës.

Vendimi i Këshillit të Ministrave i dhjetorit 2015 për pagesën e një tarife ndaj bashkive për të gjitha pikat e karburantit dhe gazit u ankimua disa kohë më parë, por Gjykata Kushtetuese e konsideroi të drejtë këtë tarifë por me një ndryshim në vlerë.

“Solli ndryshim vetëm në nivelin e tarifimit. Për pikat që tregtojnë benzinë dhe naftë nga 5 milionë lekë parashikuar për t’u paguar për harkun kohor 5-vjeçar zbriti në 3 milionë, ndërsa për pikat e gazit nga 3 milionë zbriti në 1 milion për të njëjtin hark kohor”, sqaron Naska.

Në territorin e Bashkisë së Tiranës ushtrojnë aktivitetin e tregtimit të karburanteve rreth 173 pika, nga të cilat vetëm 3 prej tyre kishin aplikuar për liçencë, majde dhe këto me mangësi në dosje. Një ditë më parë u bllokuan 5 pika karburanti, ndërkohë që aksioni vijon deri në liçencimin e të gjitha pikave që ushtrojnë këtë aktivitet në Tiranë.

Top Channel,  12.08.2017

Cilësia e ajrit në Tiranë këto ditë ka njohur një përmirësim të ndjeshëm si pasojë e sheshit “Skënderbej”.

Nga monitorimi i cilësisë së ajrit urban rezulton se vlera mesatare e monitoruar në këtë periudhë është  42.88 µg/m³, nga 40 µg/m³ që është norma vjetore e BE. Krahasuar me periudhën e monitoruar më parë konstatohet qartësisht se ka një ulje të nivelit të PM10.

Ndërsa numri i ditëve që tejkalojnë normën ditore  prej 50 µg/m³ në këtë stacion, është vetëm 3 ditë  nga 16 ditë të monitoruar.

Sheshi “Skënderbej” ka rritur në mënyrë të ndjeshme cilësinë, kjo, si rrjedhojë e disa elementeve pozitive që projekti përmban: si shitimin e sipërfaqes së gjelbra, ndalimin e automjeteve, shatërvanët etj. Sheshi ofron 32 000 metra katrorë oaze e pyll urban me bimësi. Ato janë të mbjella në rreth 11 lulishte, ku janë mbjellë 2,220 pemë, 4,500 shkurre dhe 70,000 lule. Sheshi është i pajisur gjithashtu me rreth 100 shatërvanë të cilat përveç aspektit estetik do të shërbejnë edhe për freskinë gjatë periudhës së nxehtë. Ky shesh është në fakt një risi për vendin tonë edhe në aspektin ekologjik, duke shfrytëzuar ujin e shiut në sistemin e vaditjeve dhe shatërvanëve.

Ora news,  14.06.2017

Zona përreth Stadiumit Qemal Stafa mbeti për orë të tëra pa furnizim me energji elektrike gjatë pasdites së djeshme.

Ndërprerja nisi rreth orës 14. Burime zyrtare pranë OSHEE thanë se shkak i ndërprerjes u bë një defekt tek fakulteti i Gjeologji Minierave, i shkaktuar nga Ndërmarrja e Bashkisë që kryente punime në zonë.

OSHEE tha gjithashtu se riparimi i defektit do të zgjaste rreth tre orë, duke bërë që furnizimi i zonës me energji të bëhet i mundur vetëm rreth orës 20:00 të mbrëmjes.

Shqiptarja.com  17.03.2017

Bashkia e Tiranës në bashkëpunim me Bankën Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim, kanë nisur planin e veprimit për ta shndërruar kryeqytetin shqiptar në një qytet të gjelbër, ndryshe nga sa jemi mësuar ta shohim deri tani, ku hapësirat jeshile janë të limituara.

BERZH ka si synim që pjesa më e madhe e projekteve të financuara të përqendrohen në këtë drejtim, për të mundësuar një qytet më të gjelbër.

“Jeshilja duhet të jetë gjithnjë e më e rëndësishme për Shqipërinë, pasi bujqësia është një ndër shtyllat kryesore për rritjen ekonomike. Shqipëria duhet ta shfrytëzojë jeshilen për një ekonomi të qëndrueshme dhe konkurrencë në rajon. Kemi investuar 240 milion euro për projekte në Shqipëri dhe 80 për qind e tyre kanë qenë projekte jeshile. Presim që ky plan veprimi të çojë në masa konkrete që do të thithin investime substanciale. Ne do të marrim rolin udhëheqës për këto investime bashkë me banka dhe donatorë të tjerë”, deklaroi Mateo Colangeli, përfaqësues i BERZH.

Nga ana e tij, Kryebashkiaku Erion Veliaj theksoi se Tirana po ecën në këtë drejtim, pasi tashmë ka një plan të qartë vendor dhe janë marrë vendime që kanë si qëllim rritjen e sipërfaqeve të gjelbërta siç është edhe vendimi për kufizimin e ndërtimeve pa kriter.

Veliaj kërkoi ndihmë nga konsulentët që ky plan të përkthehet në projekte të implementueshme. Veliaj njoftoi gjithashtu që do të hapet diskutimi për ligjin  e financave vendore në mënyrë që Bashkitë të kenë më shumë akses në fonde dhe kreditim.

Scan Tv,  09.02.2017

Të gjitha institucionet publike do të jenë të parat të zbatojnë legjilacionin që lidhet me kursimin e energjisë përmes ndërtimit brenda standardeve apo ndërhyrjeve për izolim.

Por të dhënat tregojnë se, shumica e Bashkive në vend, kanë qenë indiferente ndaj nismës së qeverisë dhe këtë rezultat e tregoi auditimi i bërë nga ana e Agjencisë Kombëtare të Burimeve të Natyrës.

“Në të vërtetë, gjatë periudhës 2014-2015, u vunë re vetëm përmirësime të vogla. AKBN-ja ka audituar 10 bashkitë më të mëdha të vendit (gjatë 2011-2013), me qëllim që të kontrollojë zbatimin e Ligjit për Ruajtjen e Energjisë në Ndërtesa. Nga auditimet u vu re se asnjë nga bashkitë e audituara nuk e ka zbatuar ligjin në shkallë të madhe (niveli aktual është vlerësuar të jetë jo më shumë se 10%)”, thuhet në një dokument të Ministrisë së Energjisë dhe Industrisë.

Por funksionimi dhe zbatimi ligjor përfshin një sërë institucionesh dhe në disa raste edhe Inspektoratin e Ndërtimit.

Ky i fundit është ai që kontrollon zbatimin e lejeve dhe projekteve të miratuara te ndërtimi nëse i përmbushin apo jo parametrat, por sipas të njëjtit dokument institucioni ka mungesë të ekspertizës teknike që lidhet me kodin energjetik.

Scan Tv,  16.09.2016