Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
CMIMET- NAFTA
  • Data:2018-01-27
  • Diezel 10 ppm: 173 lek/litër
  • Benzine 95 Oktan: 174 lek/litër
  • LPG Makina: 70 lek/litër

Arkiva e Cmimeve

News

VKM, jepet me konçesion kontrolli i karburanteve

V E N D I M PËR DHËNIEN ME KONCESION TË SHËRBIMIT TË KONTROLLIT LIGJOR TË INSTRUMENTEVE MATËSE, NËPËRMJET VERIFIKIMIT TË INSTRUMENTEVE SHPËRNDARËSE TË KARBURANTIT DHE GAZIT TË LËNGSHËM, DHE MIRATIMIN E BONUSIT NË PROCEDURËN KONKURRUESE,…

Energji Ashta feston 10 vjetorin

2018 është një vit festimesh për Energji Ashtën. Dhjetë vjet më parë mes një krize energjetike kompanitë lider austriake në fushën e energjisë VERBUND dhe EVN nënshkruan një kontratë me qeverinë shqiptare për të ndërtuar një hidrocentral…

Minatorët e Trepçës paralajmërojnë grevë e protesta

Sindikata e minatorëve të Trepçës po kërcënon me protesta masive. Përmes një njoftimi për media, minatorët kërkojnë nga menaxhmenti i Trepçës dhe Kuvendi i Kosovës dhe Qeverisë që të merren parasysh vërejtjet në draft statutin e…

Rriten çmimet e naftës

Çmimet e naftës shënuan rritje mëngjesin e ditës së sotme. Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 0.6 për qind dhe u tregtuan me 65.48 dollarë amerikanë për fuçi. Treguesit referencë për…

OSHEE në situatë të vështirë financiare

Nuk paguan dot faturat e investimeve, KESH-it dhe kredinë e CEZ. Operatori i shpërndarjes së energjisë elektrike, OSHEE, është në situatë të vështirë financiare, një fakt ky qe e pranon vetë kompania zyrtarisht. Televizioni Klan ka…

Lufta tregtare krijon presion ndaj naftës amerikane

Çmimet e naftës po ecin në tendencë në kundërt gjatë ditës së sotme, me naftën Bruto amerikane që është në rënie, ndërsa nafta Brent e Londrës në rritje të konsiderueshme. Nafta në SHBA po gjendet nën presion për shkak të kërcënimeve të…
Gazeta Ditore

Rregjistrohuni per te marre gazeten

MË TË LEXUARAT E JAVËS

Konferenca

Energjia

Nëntoka

Mjedisi

WWF përshëndet ndalimin e punimeve në Valbonë

WWF, një organizatë joqeveritare ndërkombëtare për ruajtjen e natyrës, njoftoi sot fitoren mbi një betejë gjyqësore për bllokimin e punimeve në hidrocentralet që po ndërtohen mbi lumin Valbonë brenda territorit të zonës së mbrojtur. WWF…

Skandali i emetimit të gazrave, arrestohet shefi i Audit

Shefi ekzekutiv i gjigandit gjerman të makinave, 'Audi', është arrestuar në lidhje me hetimet e skandalit të gazrave të naftës që emetohen nga automjetet e këtij prodhimi. Sipas Bild, Rupert Stadler është arrestuar në banesën e tij në…