Publisher is the useful and powerful WordPress Newspaper , Magazine and Blog theme with great attention to details, incredible features...
Daily Archives

Dhjetor 5, 2017

Mungon uji në Kombinat, UKT: Remont i OSHEE-së

Ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizimeve në Tiranë ka njoftuar banorët e zonës së Kombinatit se mungesa e furnizimit me ujë ka ardhur si pasojë e ndërhyrjeve në infrastrukturë. Sipas UKT, është Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike…

Heroi i OSHEE që rrezikoi veten për të rikthyer energjinë

E gjithë Shqipëria u përball me një situatë të pazakontë prej tre ditësh, ku reshjet e dendura të shiut ‘pushtuan’ vendin. Pothuajse i gjithë vendi ‘notoi’ nën ujë, për shkak të përmbytjeve masive, që lanë pas jo pak pasoja. Gjatë këtyre…

Rritet aktiviteti i shpim-kërkimit në SHBA

Çmimet e naftës e kanë filluar javën në rënie, për shkak të rritjes së aktivitetit të shpim-kërkimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Por megjithatë, humbjet po kufizohen nga vendimi i OPEC dhe vendeve të tjera prodhuese për të shtyrë…

Rikthehet energjia në Theth dhe Vermosh

Situata e furnizimit me energji elektrike në veri është e stabilizuar, pas avarive të shkaktua nga reshjet e shiut dhe dëborës. Lajmi u dha nga Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ku ndër të tjera në një njoftim të fundit…

Bien Brent dhe WTI

Çmimet e naftës shënuan rënie mëngjesin e ditës së sotme. Treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, ranë me 25 cent ose me 0.4 për qind, duke u tregutar me 62.20 dollarë për fuçi. Treguesit referencë për naftën e…